در هسته بهینه سازی و سئو هر سایتی مواردی نهفته هست که فقط مخصوص این وب سایت ها نبوده و از اولین شکل گیری وب شامل تغییرات زیادی شده و همیشه یکی از مباحث بسیار مهم در زمینه کاری خود و همینطور تمام وب سایت های فعال در زمینه مارکتینگ بوده از جمله نمایش بهترین نتایج جستجو در صفحات اول جستجوگر هایی مثل گوگل و دیگر سیستم های فعال در این زمینه . جالب است که همه تلاش ها برای انجام بهینه این امر از طرف تمام مدیران فقط برای این بوده که به نتایج خوبی در جستجوگر ها برسند و فروش بیشتر یا ترافیک بهتری را جذب ایده خود کنند که همان SERPs می باشد .

5 بینش پایدار و ضروری در لینک ها و ساختار لینک های سئو شده ( لینک بیلدینگ )

در بین صحبت ها باید به این مبحث نیز اشاره کنیم که یکی از مهمترین و سخت ترین مباحث در اینترنت مبحث لینک بیلدینگ می باشد که رعایت و کنترل اون بسیار سخت می باشد چون اطلاعات با اینکه زیاد هست ولی اطلاعات ارزشمندی وجود خارجی ندارد دلیل آن نیز به شرح زیر می باشد :

شاید خیلی از سئو کاران و راهای مخصوص به این افراد را در زندگی خود تجربه کنید که به شما می گویند در این کار هیچ تضمینی وجود ندارد و شما هم شاید برخی از موارد سرخورده شوید که حق دارید ولی راه های سئو در هیچ جا ثابت نشده که به موفقیت می رسند و همه بر اساس اسنادی از جمله موفقیت ها و احساس خوب در یک پروژه صحبت می کنند ولی در تمام صحبت ها این مورد مشهود می باشد که آن ها توانسته اند با ساختار مناسبی و ایجاد آن یعنی همان لینک بیلدینگ به موفقیت بهتر و بهتر بهتری برسند.


بیایید کمی منطقی فکر کنیم . خیلی از مدیران کسب و کار ها سایت هایی دیدن که در چند روز بالای گوگل رفتن و همینطور بعد از چند روز از این نردبان پر از طرفند کثیف سرازیر شدند و دیگری اثری از آن ها نبود . آیا شما فکر می کنید همه این سایت ها به دنبال راه مناسب در این زمینه رفته اند ؟ به عنوان مثال ان ها یک ایده در هزارن ایده خاص پیدا کرده اند و برای محصولات منحصر به فرد خود سایتی زده اند ؟ و همینطور با محتوایی مناسب و همینطور شرکت در دوره های آموزش بازاریابی محتوا وب سایتی سبز و محتوا محوری را ساخته اند ؟ یا رفته اند تمام رقیبان در این کار را پیدا کرده و کلمات کلیدی مناسبی را هدف گذاری نموده اند برای ایکه ضربه ای اساسی به تمام سایت های در این زمینه زده و خود را در جایگاهی خوب با اصول سئو و همینطور مدیریت و بازاریابی بالا بیاوند ؟ و یا اینکه به دنبال شبکه های اجتماعی رفته اند ؟

اینجاست که ما یا فکر می کنیم یا می خواهیم کار خودمان را ثابت کنیم ما بهتر هستیم !!! ولی چرا ما از این افراد بالاتر نتوانستیم برویم و جایگاه خود را از دست دادیم ؟

جواب سئوال شما هم همینجاست که مبحث لینک ها در وب سایت ها مطرح شده هست و در سئو شما اختلال ایجاد کرده است و حالا زمان این هست که به فکر این موضوع باشید و همینجا اول مشکل هست چون شما خودتان بدون هیچ دانش وارد بازار خیلی جذاب ​بک لینک​ کردید و سایت خود را به دست فرشته نابودی سپردید . همانطور که بسیار لذت بخش می باشد, هم چنین این پروسه بسیار نابود کننده نیز می باشد مخصوصا اگر روادید ان را در نظر نگرفته باشید.

فقط یک تذکر می توان در اینجا مطرح شود : کمی آرامش داشته باشید و با یک مشاور قبلش یک مشاوره داشته باشید . اگر سایت شما به صورت روال پیش رفته و محتوا محور هست همیشه پتانسیل آن را دارد که دوباره برگردد در جایگاه قبلی خودش فقط نیاز به این دارد تا از راه مناسب جذب لینک ها سودمند و همینطور خوشمزه را پیگیری کند و همینطور انجام بدهد که در ادامه کمی در این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چرا لینک دهنده ها و بک لینک ها انقدر مهم هستند در سئو ؟

یک سوال در اینجا پیش می آید . آیا مفهموی به نام لینک از وب سایت شما یا کل وب حذف شده ؟ اصلا سایت شما می تواند ارتباط برقرار کند یا کسی را پیدا کند ؟ آیا می توانید از وب سایتی به وب سایت دیگر بروید یا اینکه اصلا جستجوگر ها چطور می توانند شما را پیدا کنند و بخواهند از شما به عنوان یک منبع یا یک وب سایت مناسب برای آن درخواست نام ببرند؟ تمام هستی وب سایت های شما بر اساس لینک هایی هست که دریافت می کنید این نظر شخصی من هست ولی وقتی هستی شما با اضافه بار بد پر می شود پس شما اینجا آدم بده هستید و باعث افت پسرفت شما در جستجوگر می گردد.

گوگل در بخش هایی از وب سایت خود مستقیم به مدیران گفته است که : هر وب سایتی که دارای ورودی های لینک های مناسب بیشتری باشد مطمئن هست که کاربران بیشتری و همینطور ترافیک بیشتری را دریافت خواهد کرد.


این عمل همان دسته بندی متور های جستجو می باشد . وب سایت ها با لینک های ورودی با کیفیت بالا و مشخصات لینک طبیعی با هیچ اثری از اجباری یا غیر طبیعی ساختمان های backlink شانس بسیار بهتر از رتبه بالاتر در جستجوی گوگل و خطر کنار گیری کمتر از این جستجوگر را دارند و مطمئن هستند این ساختار پیوندی در همه زمینه ها مخصوصا در کلمات کلید قدرت بیشتری به ان ها خواهد داد .

سوال اصلی اینجاست که چطور یک پروسه ساخت لینک های طبیعی را داشته باشیم و طی کنیم البته در سایت ما و خیلی از سایت ها به آن بسیار اشاره شده است ولی طبق نیاز همین مقاله ما مواردی را مطرح خواهیم کرد که ارزش بیشتری را خواهند داشت.

چگونه یک لینک طبیعی و سئو شده برای سایت خود بسازیم؟

بر اساس گفته های مربوط به وب سایت معتبر ‍‍moz سه نوع اساس و پارامتر تضمین کننده لینک های طبیعی در هر وب سایت وجود دارد که به شرح زیر می باشد :

 1. لینک های مربوط به نویسنده ها : این لینک ها بسیار منطقی هست و به صورت کامل طبیعی به وسیله نویسنده ها در وب سایت ها ایجاد می شود و بسیار جذاب هست در صورتی که اگه کمی به آن ها بیشتر دقت شود . این لینک ها بر ساس مطالب جذابی که شما منتشر می کنید یا ایده های شما و راضی کردن مدیران سایت ها یا نویسنده ها تولید می گردد.

 2. لینک بیلدینگ دستی : این لینک بیلدینگ ها به واسطه مشاوران سئو با ارائه گزارش های بسیار دقیق مدیریت می شود که طبیعی باشد و هم چنین این پروسه به این صورت است که لینک در وب سایت های هدفمندی قرار می گیرند و هم چنین در بین مطالب و موارد دیگر که متاسفانه در حال حاظر آن را برای دریافت ترافیک بالا به صورت غیر عقلانی استفاده می کنند. توجه داشته باشید این لینک بیلدینگ یا ساخت لینک و دریافت لینک برای وب سایت برای یک هدف انجام می شود نه برای عموم موارد یک مدیر وب سایت باید تلاش کند تا از این مارپیچ حذف اتفاقی نشود !!

 3. لینک های خود ساخته : این لینک ها به وسیله افراد در انجمن ها یا در خرید ها و ارائه نظرات انجام می گردد که نه مورد اول هست نه مورد دوم . توجه داشته باشید این لینک ها زیاد ارزش ندارند یعنی در سطح سوم لینک ها قرار می گیرند ولی هنوز که هنوزه موارد استفاده قرار می گیرد و بدون تاثیر نیست مخصوصا در پروفایل های شبکه های اجتماعی که مخصوصا اگر پرطرفدار باشید !!

توجه داشته باشید اضافه کردن به پروفایل ها و همینطور موارد مربوط به شبکه های اجتماعی و .... خودش یک سری موارد مربوط به سئو هست ولی وقتی این مورد اشتباه گرفته می شود و اضافه باری غیر منطقی یا ترافیکی نا معقول به وب سایت شما اضافه می شود حالا زنگ خطری هست برای شما که از لینک های بی ارزش برای سئو دارید استفاده می کنید و همینطور درجه اسپم دامنه خود و کسب کار خود را بالا می برید این بازی خطرناک با الگوریتم ها خیلی وقت هست که پیگیری می شود و دارای ضربه های خطر ناکی به خود می باشد مثل خودزنی یک فردی که دیگر فکر می کند به آخر خط رسیده است.

توجه : در این زمینه وب سایتی رو معرفی می کنم به نام http://www.micrositemasters.com که مشخص می کند چه لینک های غیرطبیعی برای شما ارسال شده است . چون شما با اندازه گیری این موارد می توانید تقریبا از این امر جلوگیری کنید مواردی مثل مجازات گوگل نسبت به ترافیک غیر متعارف و همینطور ورودی غیر منطقی . البته نرم افزار های مربوط به سئو بیشتر این موارد را نشان می دهند که بهترین آن ها به نظر شخصی خودم moz.com می باشد.

شما از ساختار لینک و دریافت لینک چه چیزی نیاز دارید ؟

تا اینجا فکر کنم شما متوجه شدید که دو گزینه اول مربوط به لینک های طبیعی بهترین انتخاب شما هست مخصوصا اگر ساخت یافته باشد و همینطور بهینه شده که می تواند باعث پیشرفت ۱۰۰ درصدی هر وب سایت گردد و جزو تاکتیک های کلاه سفید ها در مرز سئو و بازاریابی می باشد . ولی باید توجه کنید که با تغییر در الگوریتم ها یک دفعه وارد بازار بد در این زمینه نشوید .

توجه خبر خوبی رو می خوام به شما اعلام کنم : در ادامه این مقاله چندین راه مناسب و تست شده در زمینه دریافت ترافیک و لینک و سر اخر سئو بهتر را دسته بندی خواهیم کرد !!!

 1. رعایت کردن دستور زبان مناسب و ارائه محتوای خوب و املای قوی می تواند یکی از بهترین پارامتر هایی باشد که سیگنال ایجاد می کند و شما را به راهی بهتر برای جذب لینک هدایت می نماید که متاسفانه خودم در زمینه املا بسیار ضعیف بوده و مشکل دارم. این بخش یکی از مهمترین بخش های دریافت لینک های مربوط به نویسنده هست که در بالا توضیح داده ایم

 2. ارتباط دامنه های کاری می تواند یکی از بهترین موارد مربوط به دریافت لینک باشد به عنوان مثال وقتی شما در زمینه کفش کار می کنید بهترین جا اگر بین همکاران شما وجود ندارد بهتر هست به وبلاگ های زندگی بهتر یا مد مراجعه کنید و سعی برای دریافت لینک ها از یک مقاله مرتبط به خودتان لینک بگیرید

 3. تنوع لینک ها یکی از عوامل طبیعی جلوه کردن یک لینک بیلدینگ قوی هست به عنوان مثال وقتی شما از یک وبلاگ یا چند وبلاگ در زمینه زندگی مد و کفش می آیید لینک دریافت می کنید و همینطور از شبکه های اجتماعی و دیگر پلتفرم ها این نشان دهنده این هست که شما کار خود را توسعه دادید و این بازه بسیار برای جستجوگر ها مهم هست چون شما دارید علاقه مندی به خود را بالا می برید

 4. سعی کنید در جایی باشید که بر اساس جملات یا کلمات مرتبط به شما لینک شود نه یک لینک معمولی دارای سیگنال ضعیفی هست که به جد در مورد سوم دریافت لینک استفاده می گردد که ارزش بسیار کمی دارد جدا خود داری نمایید

 5. سعی کنید از وب سایت هایی با عمر بالا و همینطور دارای ترافیک مناسب و محتوایی مرتبط و اختصاصی دریافت لینک نمایید نه از وب سایت هایی که دو روز وارد این پروسه شده اند و خودشان در مباحث سئو مشکل دارند و هنوز به ثبات نرسیده اند

 6. لنگر گاه یا انکر لینک های داخلی و خارجی می تواند بهترین محیط برای توصیف یک کسب کار باشد و شما نباید آن را از دست بدهید یا بدون هیچ پایه جلو بروید

کنترل بر روی لینک های ورودی و خروجی سایت

 1. لینک های ورودی خیلی مهم هستند و به طور کلی هسته آن ها با کلمه ای به نام (( مهم )) شکل گرفته هست و پس شما باید آن ها را همیشه در کنترل خود قرار بدهید و نباید بگذارید آن ها از کنترل شما خارج شوند . این شمارش کردن می تواند در مواقع بد هر وب سایت به کمک آن بیاید و جلوگیری کند از ضربه های جبران نشدنی دیگر

 2. تعداد لینک ها مربوط به یک ریشه می تواند شما را اگاه سازد از چگونگی دریافت لینک که آیا دارد به شما اضافه بار وارد می گردد یا اینکه دارید به واسطه یک لینک نوشتاری یا نویسنده ای دریافت می کنید که خودش بسیار بر روی ترافیک و جایگاه شما در گوگل تاثیر دارد.

 3. تعداد صفحات پیوند شده می تواند جایگاه شما را در یک جستجوگر تایید کند و همینطور مشخص سازد پس این مبحث باید برای هر صفحه از وب سایت خودتان مورد کنترل قرار گیرد

 4. لینک های دریافتی از کلاس c محبث ip ها می تواند به شما این قدرت تشخیص را بدهد که آیا شما وارد پروسه تنوع لینک و قدرت گرفتن از ان شده اید یا اینکه دارای یک نواختی مکرر را تجربه می کنید.

 5. توجه کنید باید همیشه بالانسی بین لینک های دنبال شده و غیر دنبال شده باید در وب سایت شما نهادینه شود چون بسیار مهم هست که متاسفانه خیلی از وب سایت ها ان را اشتباه می گیرند و فکر می کنند لینک های دنبال نشده یا همان noflollow دیگر هیچ کارایی برای ان ها نخواهد کرد.

 6. سرعت لینک ها و همینطور نحوه ایجاد آن بسیار برای گوگل و دیگر جستجوگر ها کلیدی می باشند و همینطور دینامیک بودن آن مرحله مرحله مهمتر می باشد . این یک شاخص کنترل شده بین شما و دیگر رقیبان شما هست که بفهمید چه تفاوتی بین شما یا بین ان ها وجود دارد و چه چیزی شما را برتر می کند. در اینجا نکته ای مهم را در نظر بگیرید تعداد ورودی بی سابقه و همینطور غیر کنترل شده لینک ها می تواند این سوء ظن را ایجاد کند که شما دارید با استفاده از تکنیک های سیاه وب سایت خود را بالا می برید و خودش باعث مشکلات زیادی می شود . ولی آرام باشید گرفتن لینک ها به آرامی و همینطور دریافت آن در آینده و آینده های دیگر تضمین کننده جایگاه مناسب شما در جستجوگر می باشد.

هرگز در کیفیت لینک ها کم کاری نکیند . سئو نابود خواهد شد

رتبه با لینک های دریافتی یک مسیر بسیار سخت و همینطور موازی دارند و کوچیک ترین تداخل و همینطور کج بینی در این راه باعث تصادف می شود . پس این خیلی مهم هست که از بهترین مکان ها دریافت لینک کنید و لینک هایی که به شما مرتبط می باشد و همینطور باعث پیشرفت می گردد نه اینکه از سایت های ضعیف و همینطور فاقد جایگاه .


 1. به عنوان مثال دریافت یک لینک یک کلمه از یک مقاله ۲ هزار کلمه ای بسیار کوتاه می باشد و همینطور ان مقاله را یک مقاله بد نوشته می توان تلقی کرد البته این موضوع در خارج وب سایت شما بستگی به شرایط شما دارد و به همین سادگی نمی توان آن را ارزیابی کرد و باید آزمون خطا شود .

 2. لینک های دریافتی از وب سایت های بالای گوگل می تواند ارزش غیر قابل باوری را به شما در مدت زمانی کم اگر طبیعی باشند اضافه کند

 3. لینک متنی قرار داده شده در محتوا چندین برابر ارزش بیشتری نسبت به لینک های قرار داده شده و ثابت در پاورقی یا سطون و .... می باشد.

 4. گوگل ارزش کلمات کلیدی از منبع را می تواند با ارزیابی خودش در رتبه بندی شما استفاده کند پس درک بهترین کلمه و جملات مربوط به وب سایت شما با انالیز دقیق نیاز هر وب سایت و سئو کار می باشد

 5. انکر لینک های مشکل دارد مثل این سایت هک شد و لینک کردنش به شما صدمه بسیار جدی به سایت شما بزند و این مورد باید حتما پیگیری شود چون علاوه بر علاقه مندی گوگل کاربرانتان را نیز از دست خواهید داد

 6. اگر دارید لینک های غیر طبیعی و همینطور ترافیک زیاد و غیر منطقی دریافت می کنید همیشه می توانید با ابزار های وب مستری جلوی ان را بگیرید

توجه به نوع لینک یا ارائه لینک به وبسایت

نمی دونم تا آخر مقاله چند بار دیگر باید این مورد را مطرح کنم و همینطور پشت هم تکرار نمایم به همین ترتیب فکر می کنم بهتر هست شما ار راه های منطقی همیشه جلو بروید چون این مبحث بسیار جدی می باشد و وقتی شما می خواهید با فروش لینک و همینطور ارائه مواردی که فقط باعث بد بین شدن گوگل هست کسب درامد کنید یا بیایید بالا بهترین کار مسدود سازی وب سایت شما از طرف گوگل هست چون شما دارید با حقی که مال شما نیست سوار می شید . این مورد اصل اعتماد سازی هست که جستجوگر ها همیشه به دنبال آن هستند و خود سئو نیز در این چند سال به این نتیجه رسیده هست که می تواند هسته خود را با یک اعتماد بالا به جلو ببرد نه چیز دیگری .

کار هایی که فکر می کنم باید به اون ها بیشتر فکر کنید که آیا باید انجام شود یا خیر؟

 1. خرید فروش لینک های عبوری از سایت خود یا برای سایت خود از سایت دیکر
 2. تبادل لینک بیش از حد در تمام صفحات یا صفحات انحصاری با یک سایت و یا چند سایت به صورت مکرر
 3. ارسال با مقیاس بزرگ لینک در زمان های کوتاه
 4. استفاده از برنامه های خودکار برای ایجاد لینک در سایت ها

لینک های پست مهمان یکی از جذاب ترین متد های سال ۲۰۱۴ و همینطور ۲۰۱۵ بود . البته این مورد کشور هایی مثل ایران متاسفانه بد تلقی شد و یک معنی دیگری پیدا کرد مثل کپی مقاله برای چندین سایت که خودش باعث مشکل می شد و این مورد باعث شد خیلی ها از پست مهمان به شدت بترسند و از ان جلوگیری نمایند و به همین واسطه باید بسیار روی ان حساس باشیم . توجه داشته باشید لینک های بیش از حد از یک پست به سایت خودتان یک زرنگی یا هوشمندی نیست بلکه هیچ فایده ای ندارد شما را درگیری تکنیک های بد از راه بیرون رفته سئو نیز می کند به شما ضربه ای بزرگی می زند البته در طولانی مدت !!!

توجه روی لینک های حمایتی داشته باشید این لینک ها می توانند همان بک لینک های بد باشند که در طولانی مدت به علت استفاده بد کاربران به شما ضربه بزنند البته خیلی از سایت ها جلوگیری کرده اند و دیگر از این مباحث استفاده نمی نمایند چون می دانند بیشتر این پروسه ها در سایت های کوچیک فقط استفاده می گردد .

ارتباط یک سان بین یک صفحه با صفحه دیگر و دریافت لینک های یک سان فکر نمی کنم از نظر رتبه بندی هیچ کمی به شما بکند جز صدمه بدن به شما که بهتر هست از این مورد کمی فاصله بگیرید چون یک مدتی هست که دست مایه استفاده افراد سودجو شده است و پول های بالایی را از ان جیب زده اند .

نکات مهم در خود هسته سئو و ارائه لینک

جزئیات در لینک ها بسیار مهم هست به عنوان مثال گرفتن لینک از دامنه های خاص مربوط به یک کشور می تواند علاقه مندی یک زبان را نشانه بگیرد و این خود باعث برهم ریختن نتایج جستجو شما می شود

لینک گرفتن از یک زبان غیر زبان شما هم دقیقا مثل مورد بالا باعث تداخل بین ترافیکی می گردد . به عنوان مثال در نظر بگیرید اگر هم زبان فرق کند هم هم موضوع نباشید این مورد که واقعا باعث تاسف در همه جوانب سایت شما می شود

خیلی ها بر این موضوع موافق هستند که لینک گرفتن از ویکی پدیا می تواند به اعتماد سازی شما در گوگل بسیار کمک کند ولی در جریان باشید که این لینک ها را بهینه دریافت کنید و کنترل بسیار زیادی در آن داشته باشید

موردی که هنوز تایید نشده لینک گرفتن از صفحاتی که میکرو فرمت یا RDFa را انجام داده اند می تواند باعث هوشمندی لینک شود و همینطور علاقه مندی بیشتر جستجوگر ها به پیگیری این لینک ها

باید توجه داشت به ریدایرکت های 301 و ضربه زدن به نوع پیگیری و دنباله گیری لینک ها که متسفانه به واسطه وب سایت های ip انداز و پاپ آپ های امروزی, دارد روی وب سایت ها انجام می گیرد, خیلی باید مراقبت کرد و به شدت دوری نمود.