جواب سوالاتی که ممکنه بپرسید.

ایمیلهای شما که از طریق تماس با مای وب سایت می فرستید خوانده می شود ولی تضمینی به جواب دادن آنها نیست، مگر اینکه مربوط به این سرویس باشد. دلیل جواب ندادن به ایمیل ها این هست که اولا تعداد آنها بسیار زیاد می باشد و دوما با گذاشتن تمام وقت ما به ساختن ویدئو ها، ویرایش آنها، آپلود کردن آنها و بسیاری دیگر از مسائل شخصی دیگر وقتی بسیار برای پاسخگویی باقی نمی ماند. سعی کنید از انجمن برای مطرح کردن سوالاتتان استفاده کنید.

فهرست سوالات

 1. آیا آموزش فلان درس را خواهی داد؟
 2. این کد را می نویسم اما اجرا نمی شود چکار کنم؟
 3. چطور می توانم با شما همکاری کنم؟
 4. چرا ویدئوهایت را داخل سایت های ایرانی آپلود نمی کنی؟
 5. آیا می توانم ویدئوهایت را دانلود کنم؟
 6. چطور این برنامه را نصب کنم؟
 7. می خواهم برنامه نویسی را شروع کنم اما نمی دانم از کجا؟
 8. مشکل خصوصی دارم و به کمک شما احتیاج دارم؟
 9. چرا باید عضو ویژه پارس کلیک شوم؟
 10. چطور می توانم به شما کمک کنم؟
 11. امکان پست کردن ویدئوها برای شما مقدور است؟
 12. می خواهم وب سایت درست کنم از کجا باید شروع کنم؟
 13. آیا از منابع دیگری هم برای ساخت ویدئوهات کمک میگیری؟
 14. اگر من فضای رایگان برای پارس کلیک فراهم کنم آیا ویدیوهاتون رو اونجا آپلود می کنید؟
 15. ما از وبسایت فلان هستم، آیا تمایل دارید با ما همکاری می کنید؟
 16. می تونم شماره تلفنی، اسکایپی تلگرامی از شما داشته باشم؟
 17. من هدفم یادگیری هک کردن هست از کجا باید شروع کنم؟
 18. فایل های تمرینی کجاست؟
 19. کدوم درس ها رو به ترتیب نگاه کنم؟
 20. اجازه میدهی ویدیوهات رو برای دیگران جای دیگری آپلود کنم؟


آیا آموزش فلان درس را خواهی داد؟

اگر درخواست درسی را کردید حتما به آن رسیدگی خواهد شد و در مورد آن تصمیم خواهم گرفت. ساختن درس بستگی به تخصص ما دارد. اما اگر فکر می کنید نویسنده ای تخصصی در زمینه ای خاص دارد که ما نداریم، لطفا با شخص نویسنده تماس حاصل فرمایید.

این کد را می نویسم اما اجرا نمی شود چکار کنم؟

اگر مشکلاتی در کد نویسی و استفاده از برنامه دارید سعی نمایید ویدئو ها را با دقت دنبال نمایید. اگر مشکلی در زمینه ی درسی خاص داشتید، در قسمت انجمن پارس کلیک مطرح کنید، ما سعی می کنیم به اکثر سوالات درسی جواب بدهیم اما قول به جواب دادن همه ی سوالات را نمی دهیم، چون این بستگی به وقت ما دارد.

چطور می توانم با شما همکاری کنم؟

در مورد همکاری با ما لطفا سابقه ی کاری خود را به آدرس ایمیل ما بفرستید.

چرا ویدئوهایت را داخل سایت های ایرانی آپلود نمی کنی؟

دلیل از آپلود نکردن روی سرورهای ایرانی: کم سرعت بودن، کم بودن مخاطب، نا امن بودن، پایین بودن کیفیت، نگه داری پایین، پایین بودن پیدایش موتور جستجو و خیلی از دلایلی هست که به اختصار قادر به توضیح نیستم اما در حال حاضر سرورهای ایرانی برای کار ما کفایت نمی کنند.

آیا می توانم ویدئوهایت را دانلود کنم؟

اگر عضو ویژه ی پارس کلیک هستید، قابلیت دانلود درس های جدید را خواهید داشت. درس های قدیمی آرشیو شده اند و بنابراین همه ی آنها قابلیت دانلود را نخواهند داشت. اگر عضو رایگان پارس کلیک هستید، فقط قادر به تماشای ویدیوهای قدیمی یوتیوب و شرکت در انجمن خواهید بود. بعضی از دروس هم برای همه رایگان خواهند بود.

چطور این برنامه را نصب کنم؟

سوالات در مورد نصب برنامه جواب داده نخواهد شد به سه دلیل: برنامه توسط ما ساخته نشده، نحوه دانلود برنامه توسط شما برای ما قابل اثبات نیست و آموزشهای ما به استفاده از برنامه بعد از نصب برنامه بر میگردد.

می خواهم برنامه نویسی را شروع کنم اما نمی دانم از کجا؟

کسانی که می خواهند برنامه نویسی را شروع کنند ولی نمی دانند از کجا باید شروع کنند باید بدانند که برنامه نویسی به خیلی شاخه های متعدد تقسیم می شود و انتخاب از آن شاخه ها به عهده ی خودتان است.

مشکل خصوصی دارم و به کمک شما احتیاج دارم؟

مشکلات خصوصی قابل حل با ایمیل نیست. مشکلات خصوصی جواب داده نمی شود. لطفا مشکلات مربوط به درس را، آن هم در انجمن پارس کلیک مطرح کنید. سوالات با ایمیل به هیچ وجه جواب داده نمی شود.

چرا باید عضو ویژه پارس کلیک شوم؟

عضویت ویژه به شما امکان تماشا به همه ی ویدیوها را میدهد، سوالات شما زودتر جواب داده خواهد شد و عضویت ویژه ما اصلا گران نیست، اینجا با این پول آدامس هم نمیشود خرید کرد. پارس کلیک با عضویت شما هر روز قوی و قوی تر خواهد شد.

چطور می توانم به شما کمک کنم؟

خیلی عزیز هستید. همین که عضو ویژه پاری کلیک شوید، بهترین کمک را به پارس کلیک کرده اید. ممنونیم اگر این فکر به ذهن شما رسیده است.

امکان پست کردن ویدئوها برای شما مقدور است؟

باور کنید اگر می شد تمام ویدئوها را رایگان به در خانه ی شما می فرستادم اما این کار هزینه ی خیلی بالایی دارد. با توجه به اینکه ما داخل ایران نیستیم و باز از مشکلات فیلترینگ در ایران آگاه هستیم. همانطور که گفته شد قصد ما آموزش رایگان برای تمام مردم هست. پیشنهاد استفاده از فیلتر شکن را میکنیم و قول میدهیم به زودی وب هاست خودمان را تهیه و ویدئوهایمان را رایگان آنجا هاست کنیم. اما باور کنید فعلا هیچ وب سایتی برای آپلود ویدئوها در جهان بهتر از YouTube نیست. پس ما لطف می کنیم آموزش درست می کنیم، وقت میگذاریم، وب سایت درست می کنیم و به فکر شما هستیم و از شما این درخواست کوچک را داریم که به YouTube دسترسی پیدا کنید و برای خودتان، آموزش ها را نگاه کنید. اما اگر این کار برای شما مقدور نیست خیلی متاسفیم.

می خواهم وب سایت درست کنم از کجا باید شروع کنم؟

لطفا روی این لینک کلیک کنید و به صحبتهای ما خوب گوش کنید.

آیا از منابع دیگری هم برای ساخت ویدئوهات کمک میگیری؟

اولا اگر ویدیویی ترجمه شده از منبع خاصی باشه در قسمت توضیحات به اون منبع اشاره شده. مثلا آموزش های جاوا ترجمه شده هستند و دوما قبلا از صاحب منبع اجازه کتبی گرفته شده و بعد ترجمه شده. هیچ چیز احتیاج به توضیح کامل برای شما نداره. شما از دیگران یاد می گیرید که راه برید اما برای خودتون، اما چون از دیگران یاد گرفتید کپی میشه؟ مسلما نه! کپی یعنی دقیقا کار دیگران را clone کردن. یوتیوب که متعلق به گوگل هست الگوریتم بسیار دقیقی برای پیدا کردن کار کپی داره. میتونید امتحان کنید. کپی کنید بگذارید یوتیوب ببینید ۲۴ ساعته حساب کاربری شما مسدود خواهد شد. ما ایران زندگی نمی کنیم که براحتی قادر باشیم کپی کنیم. دوستان سایت پارس کلیک ساخته شده، میتونید بگید کل سایت پارس کلیک کپی هست؟ مسلما خیر. همه چیز توی دنیا منبعی داره، یادگیری هم باید منبع داشته باشه. من و تمام کسانی که ویدئو درست میکنند هم از منبعی مطالب خودشون رو یاد میگیرند مثل اینترنت، کتاب و دانشگاه. (کسی برنامه نویس از شکم مادر به دنیا نمیاد!) برخی از ویدئوهای ما از منابع متعددی تهیه شده مثل سایتهای آموزشی معروف، کتابها، درس های دانشگاهی و ... اما همه ی اونها دونه دونه وقت گذاشته شده وساخته شده و اکثر اونها با برنامه ریزی طولانی مدت ساخته شده. بنابراین اگر ویدئویی یا درسی به نظر شما شبیه به منبع خاصی بود این دلیل نمیشه تمام ویدئوها مثل همون منبع باشه. ویدئوهای ما ساخته شده و وقت گذاشته شده. کپی یعنی دقیقا کار کسی که متعلق به اون شخص هست را (مثلا دقیقا ویدیوی اون شخص رو) برداشته و استفاده ی تجاری کرده. کاری که همه با ما می کنند ولی ما اصلا نکردیم. لندن یکی از مهمترین شهرهای دنیاست، ما تو کنفرانسهای زیادی از جمله: کنفرانس پی اچ پی، لاراول، روبی آن ریلز، روبی، اجایل و غیره شرکت می کنیم و آدمهای بسیار موفق و حرفه ای رو ملاقات می کنیم که از ما دعوت می کنند براشون درس بسازیم، (توییت اون سمت چپ هست) توی یکی از این کنفرانس ها من با رییس قسمت تولیدی پلورال سایت ملاقات کردم و از ایشون اجازه برای استفاده از بخشی از درس جنگو برای ایرانیان کردم و ایشون هم قبول کردند. پس اگر مطالبی شما رو آزار میده یا ناراحت میکنه به نظر من اصلا نگاه نکنید، کسی وادارتون نکرده!

اگر من فضای رایگان برای پارس کلیک فراهم کنم آیا ویدیوهاتون رو اونجا آپلود می کنید؟

نه!

ما از وبسایت فلان هستم، آیا تمایل دارید با ما همکاری می کنید؟

خیلی ممنون از پیشنهاد جالب شما اما متاسفم اگر تمایل به همکاری داشتیم حتما تا حالا با شما تماس گرفته بودیم. اما جدا از اینها یه مقدار فکر کنید، ما پارس کلیک، اسم داریم، لوگو داریم و یک سازمان هستیم، اگر تمایل به همکاری داشتیم دیگه احتیاج بود اسم خودمون رو بگذاریم پارس کلیک؟ میرفتیم دنبال کار میگشتیم. نه! تمایل به همکاری با هیچ کس نداریم.

می تونم شماره تلفنی، اسکایپی تلگرامی از شما داشته باشم؟

می دونید چند نفر دوست دارند اینطور رابطه داشته باشند؟ تنها راه ارتباطی بین ما و شما ارتباط رسمی هست که در صفحه ی تماس با ماست و همینطور نظراتی که زیر هر درس با مقاله ای می گذارید. توییتر، فیسبوک، گوگل پلاس و لینکداین هم زیر صفحه قرار داده شده اند.

من هدفم یادگیری هک کردن هست از کجا باید شروع کنم؟

برای جواب دادن به این سوال باید یک چیز رو در نظر بگیرید. ما دو نوع هکر داریم: یک هکر بد، دو هکر خوب. هکر خوب کسی هست که هک می کنه تا اشکالات سیستم رو در بیاره که نقاط ضعف امنیتی رو پیدا کنه و رفع کنه. هکر بد هم هک می کنه برای استفاده از خدمات رایگان، پول، فضولی و هدف های دیگه که شاید تو ایران نه ولی جایی که ما زندگی می کنیم غیر قانونی هست. شاید بگید هکر هکره دیگه خوب و بد نداره. بله، خوب یا بد بودنه هکر به خودتون ربط داره اما خوشبختانه پارس کلیک با افتخار اصلا هک کردن آموزش نداده و نخواهد داد و این بابت هم ما رو با بیشتر سایت های ایرانی داخل و یا خارج کشور متمایز میکنه.

فایل های تمرینی کجاست؟

ثبت نام کنید، وارد سایت شوید و روی محتوی، روی درس ها کلیک کنید. بعد روی درس مورد نظر کلیک کنید و روی دگمه ی دانلود فایل های تمرینی کلیک کنید. دیدید این زیاد هم سخت نبود!

کدوم درس ها رو به ترتیب نگاه کنم؟

درس ها ترتیب ندارد. انتظار میرود شما اول در مورد همه چیز تحقیق کرده باشید و بدونید کدوم درسها رو نگاه کنید و اصلا هدفتون چیست. اگر ترتیبی برای موضوع خاصی (وردپرس) پیدا نمی کنید، پیشنهاد می کنیم درس ها را به ترتیب قدمت نگاه کنید. (قدیمی ها اول) در ضمن اول هر درس گفته شده کدوم درس ها رو باید قبلا نگاه کرده باشید. اگر گفته نشده پس درس خاصی احتیاج نیست.

اجازه میدهی ویدیوهات رو برای دیگران جای دیگری آپلود کنم؟

نه مرسی. خودم دست دارم.