درود خدمت شما دوستان گرامی . وقتی کمی در کد نویسی جلو می رید نیاز به یک سری امکانات دارید . خوب اگر مثل طراح سایت باشید حتما اون رو با واژه های مربوط به طراحی سایت صدا می زنید و کمی اینجا به مشکل می خورید ولی خوب بلخره یک سری موارد رو پیدا می کنید. از جمله مواردی دقیقا در همین بازه هست تب ساز یا ساخت و پیاده سازی اون توی اپلیکیشن های iOS هست.

یک سوال کوچیک در اول همین موضوع پیش می یاد !!

تب ساز دقیقا در iOS چی هست ؟

خوب سوال خوبی پرسیدید . اگر به روشی که در ویدیویی که آماده کردم را انجام بدهید خوب شما در حقیقت container می سازید و صفحات دیگری رو در جایی که نیاز دارید نمایش می دهید . حال نمایش چندین container می تونه به واسطه یک شرط باشه یا همینطور یک حلقه . خوب وقتی صحبت از این موضوع می شه خیلی ها به این فکر می کنند آیا با این آموزش امکان ساخت اسلاید شو هم وجود داره ؟ که خوشبختانه باید بگم بعله دقیقا یکی از روش های مناسب در همین زمینه استفاده از container می باشد.

در این آموزش ما چگونه برای iOS تب می سازیم ؟

در حقیقت ما به وسیله یک segment و به واسطه کلیک هایی که کاربر روی این ui انجام می دهد خروجی می گیریم و چندین صفحه را به صورت یک تب نمایش می دهیم به همین سادگی . البته باید بگم شما می تونید در این زمینه خلاقیت نیز داشته باشید که بستگی به خود شما دارد

و همینطور سوال به وجود می آید تنها راه ساخت تب ساز برای اپلیکیشن همین هست ؟ باید بگم خیر راه های دیگه هم داشته که من فکر می کنم بهترین و سادی ترینش همین راهی هست که من انجام دادم و واقعا قابل فهم هست برای افرادی که مثل من در زمینه Swift نویسی آماتور هستن.

بیشتر از این وقت شما رو نمی گیرم از دیدن ویدیو کوتاه در این زمینه لذت ببرید.