من همیشه برای مدیریت تصاویر و نمایش دادن تصاویر در ابعاد مختلف داخل قالب های سایت ها مشکل داشتم، منظورم از مشکل این بود که مثلا در جایی از قالب نیاز بود تا تصویر محصول با سایز ۱۰۰×۱۰۰ نمایش داده بشه و در جای دیگه ای نیاز بود ۲۰۰×۲۰۰ نمایش داده بشه و ....

که اگر برای کلیه این سایز ها بیام تصویر با کیفیت مثلا ۱۲۰۰×۱۲۰۰ رو لود کنم و بعد با css بهش width, height بدم سرعت لود صفحه میاد پایین.

و اگر هم بخوام موقع آپلود تصاویر بیام و کار ریسایز کردن و ذخیره سازی رو انجام بدم باید بسته به نوع قالب هر پروژه مقادیر width, height رو هم همش عوض کنم.

ولی بهترین روش این هست که برای هر محصول یک تصویر با کیفیت آپلود بشه و موقع نمایش دادن بیایم با استفاده از library های ریسایزر و پارامترهایی که میگیرن در لحظه سایز تصاویر رو تغییر بدیم و در لحظه نمایش بدیم. شما داخل تگ img آدرس فایل رو میزنید و در انتهای نام بصورت query string میتونید width, height, quality, crop و ... رو بدید و در لحظه ریساز انجام بشه و نمایش داده بشه.

یک نمونه ای که open source هست رو معرفی کنم timthumb هستش که داخل وردپرس ازش استفاده کردن که میتونید نوع کار کردنش رو از داخل سایت سازندش ببینید . timthumb website - github

حالا چیزی که برای من مهمه این هست که آیا منابع سرور رو خیلی درگیر میکنه و سرعت رو میگیره برای سایت های با تعداد بازدید بالا؟

سایت دیجی کالا هم از یک سرویسی استفاده میکنه که دارای api هست و سایت علی بابا ارائه میدش و پولی هم هست. alibaba