شاید اکثر ما جریان بوجود آمدن روز برنامه نویس و اون برنامه نویس روسی رو شنیده باشیم و دیگه نمیخواهیم تکرار کنیم این مسئله رو و روز برنامه نویس رو از یک دیدگاه دیگه میخواهیم تبریک بگیم.

alt روز برنامه نویس

اول از همه باید بگم که برنامه نویس فردیه که با میکس کردن منطق و خلاقیت و کمی هنر سعی در طراحی و توسعه برنامه هایی داره که زندگی رو برای ما راحت میکنه , اکثر برنامه نویس ها کنار مدیر شرکت ها و کار آفرینان کمک خیلی زیادی برای توسعه کسب و کارها و تجارت الکترونیک انجام میدن.

البته لازم به ذکر هست که آزاد کار ها یا همون Freelancer ها هم از این قضیه مستثنا نیستند.

همه این ها نشان از اهمیت برنامه نویسی در دنیای امروز ماست. برنامه نویس هایی که با نوشتن کدها دنیای امروز ما رو می سازن.برنامه نویسی یکی از شغل هایی هست که در ظاهر بسیار آسونه ؛ولی کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند از فشار ذهنی و جسمی که بخاطر این شغل متحمل می شن خبر دارند.برنامه نویسی در کشور ما هم رشد چشمگیری داشته و دانشجویان این حوزه از سیستم آموزشی پیشی گرفته و با شرکت در کلاس های برنامه نویسی یا به صورت خودآموز به یادگیری در این حوزه می پردازند.البته پارس کلیک هم یکی از این کلاس های آموزشی هست که بدون هیچ چشم داشتی برای توسعه وب فارسی کمک شایانی کرده.


اما یکم از زندگی یک برنامه نویس با چالش های گوناگونی که رو به رو هست بگیم:

alt چالش های برنامه نویس

در دوران دانشجویی جا گذاشتن یک ویرگول ساده می تونه باعث از بین رفتن یک ترم تحصیلی بشه. مقدمات چند زبان به اونها در دانشگاه تدریس می شه. ولی برای حرفه ای شدن در یک زبان به خصوص، یک برنامه نویس باید چند سال دیگه مجددا مطالعه کنه ، کد بزنه و تمرین کنه.

اونها در دوران کار خود استرس های فراوانی دارن. با چالشهایی فراوانی رو به رو هستند . برای برخی از چالش ها هیچ منبع مطالعه ای آن وجود نداره . برنامه نویس باید ساعت ها در Stackoverflow از دیگران بپرسه و بپرسه و … حالا می فهمیم چرا قهوه ی برنامه نویس همیشه سرده. زیرا برنامه نویس همیشه غرق در افکار خویش برای حل چالش ها ست و از قهوه و یا چای خود غافل می شه.

صفحه ی مانیتور و صدای تق تق کیبورد بخشی از زندگی یه برنامه نویسه. اصولا تفاوت خاصی بین خانه و محل کار اونها وجود نداره. ساعت ها خیره موندن به مانیتور سلامتی چشم هاشون رو تهدید می کنه. شب ها تا صبح بیدار می مونن ولی باز هم ممکنه در آخر همان ویرگول عزیز کل کد را زیر سوال ببره. در اصل یک برنامه نویس آرامش روحی و روانی خود را در راه علاقه ی خود به خطر میندازه.

حالا می فهمیم که در پشت صحنه ی دنیای دیجیتال، برنامه نویسانی سخت کوش و صبور حضور دارن. متخصصانی که با ترکیب هنر و منطق شاهکارهایی خلق می کنن. کد می زنن که شاهکار خود را توسعه بِدن و باز هم کد می زنن که انتقادات کاربران را پاسخگو باشن. روز هایی را به یاد بیارین که خرید اینترنتی یک کالا یک رویا بود ولی امروزه این کار توسط فروشگاه های اینترنتی انجام میشه و جذابیت خرید اینترنتی یکی از جذابه های دنیایی مجازی شده.


بنابراین روز برنامه نویس بر همه کسانی که ویرگول میزارن یا نمیذارن, تا صبح بیدارن یا بیدار نیستند, کیبوردشون تق تق میکنه یا نمیکنه,با شرکت کار میکنن یا آزاد کارن, هنر دارن یا ندارن , ایران هستند یا بیرون ایران , انگلیسی هستند یا فارسی تبریک عرض میکنیم. روزمون مبارک ❤️👏👏🌷o