درود خدمت شما دوستان گرامی . این جلسه با دایره ای کردن تصاویر در Swift ( در اپلیکیشن های iOS ) در خدمت شما هستیم . همانطور که می دانید در اینترفیسبیلدر خود Xcode تا جایی که من اطلاع دارم چنین امکانی وجود نداره تا شما به راحتی بتونید یک تصویر رو به صورت دایره ای نمایش بدهید ولی جای نگرانی نیست با ۲ الی ۳ خط شما می توانید با بهترین کیفیت به خواسته خود برسید.

توجه فرمایید این مجموعه آموزش ها که هر دفعه به صورت یک مقاله در می آید بیشتر به ریز کاری های یک پروژه دقت می کند. متاسفانه به علت نبود آموزش های جامع به زبان فارسی برای ساخت اپلیکیشن ios اکثر کسانی که شروع این برنامه نویسی را در زمان فعلی هدف بلند مدت خودشون قرار می دهند به شدت ضعف در گرافیک یا بهتر بگوییم UI دارند.

در این آموزش چطور تصاویر را به صورت دایره ای نمایش می دهیم ؟

خوب جواب این سوال خیلی ساده هست ما اول در صفحه یک uiimageview فراخوانی می کنیم و به واسطه کد ها اندازه تصویر را شناسایی می کنیم و به آن فرمان می دهیم که چطور دایره ای شود البته اگر شما به CSS آشنا باشید می دانید که این فرایند به وسیله radius درصدی انجام می گیرد که خوب در نوشتن اپلیکیشن کمی متفاوت هست ولی بسیار ساده .

از دوستان گرامی دعوت می کنم آموزش های قبلی ما در زمینه UI برای iOS را تماشا کنید ( ساخت تب (مولتی کانتینر) در swift برای اپلیکیشن iOS ( تب ساز - اسلاید شو ) ) و (چطور در Swift برای اپلیکیشن های iOS منوی پاپ آپ درست کنیم؟)

بیشتر از این وقت شما رو نمی گیرم از دیدن ویدیو کوتاه در این زمینه لذت ببرید.