نوشتن توضیح در متاتگ ها

می توان برای هر صفحه خلاصه تعریف کرد

متاتگ توضیحات description در گوگل و موتورهای جست وجوی دیگر خلاصه ای از آنچه در داخل صفحه است را نمایش می دهد.در حالی که عنوان یک صفحه ممکن است چند کلمه و یا عبارت کوتاه باشد،متاتگ توضیحات یک صفحه ممکن است یک یا دو جمله یا یک پاراگراف کوتاه باشد.گوگل ابزار وب مستر را در اختیار کاربران گذاشته است که برای بخش تجزیه و تحلیل محتوا مفید می باشد و به شما می گوید که تگ توضیحات بیش از حد کوتاه یا بلند است و یا تکرار بیش از حد دارد.

محاسن متاتگ توضیحات چیست؟

متاتگ توضیحات مهم است زیرا گوگل ممکن است از آن به عنوان یک قطعه از صفحه استفاده کند.توجه داشته باشید که ما می گوییم ممکن است زیرا گوگل ممکن است متنی را که مشاهده می شود را برای استفاده از یک بخش مربوط به صفحه خود انتخاب کند اگر آن متن با جست وجوی کاربر تطبیق داشته باشد. اگر سایتتان به صورت فهرستی وجود داشته باشد گوگل ممکن است توضیحات سایتتان را در باز کردن دایرکتوری استفاده کند.اضافه کردن متاتگ توضیحات برای هر یک از صفحات سایت شما همیشه یک عمل خوب در مورد گوگل است در غیر این صورت نمی توان متن انتخابی خوبی را برای استفاده هر قطعه داشت. کلمه ها زمانی که در پرس و جوی کاربر پیدا می شوند به صورت Bold به نظر می رسند.کاربر پرس و جوی {کارت های بیسبال} را انجام می دهد (سرچ می کند) صفحه اصلی سایت به عنوان یک نتیجه جستجو دیده می شود که بخشی از متاتگ توضیحات به عنوان قطعه در آن صفحه استفاده شده است.کاربر {نادرترین کارت های بیسبال} را جستجو می کند و یکی از صفحات داخلی سایت به عنوان نتیجه پیدا می شود.

بهترین روش ها

خلاصه دقیق محتوای صفحه

نوشتن توضیحاتی که کاربران علاقمند هستند که آنها را ببینند.که در این صورت متاتگ توضیحات را به عنوان یک قطعه در نتیجه جستجو دیده می شود.

اجتناب کنید از:

  • نوشتن تگ توضیحاتی که هیچ رابطه ای با محتوا صفحه ندارد
  • استفاده از توصیف عمومی مانند" این یک صفحه وب است" یا "صفحه در مورد آموزش است"
  • پر کردن توضیحات فقط با کلمات کلیدی
  • کپی کردن و paste کردن کل محتوای سند داخل متاتگ توضیحات

استفاده از توضیحات منحصر به فرد برای هر صفحه

داشتن متاتگ توضیحات مختلف برای هر صفحه به کاربران و گوگل کمک می کند،به خصوص در جستجوها که کاربران ممکن است چندین صفحه بر روی دامنه خود بالا بیاورند.)مثل استفاده از جستجوی site : operator (.اگر سایت شما دارای هزاران و یا حتی میلیون ها صفحه است مهارت داشتن در نوشتن متاتگ توضیحات احتمالا عملی نیست.در این مورد شما می توانید برای هر صفحه متاتگ توضیحات را به صورت خودکار بر اساس محتوای صفحه بسازید. اجتناب کنید از:

  • استفاده از یک متاتگ توضیحات تنها ، برای تمام صفحات سایت و یا یک گروه بزرگی از صفحات

نکته : متاتگ توضیحات به موتورهای جستجو و کاربران خلاصه ای از آنچه که در مورد صفحه است را نشان می دهد.