لاراول میکس

در این پست میخوام در مورد یکی از اخبار جدیدی که در رابطه با لاراول ارائه شده صحبت کنم . که شاید برای دوستداران لاراول جالب باشه . در اکتبر سال ۲۰۱۴ بود که لاراول ابزاری به اسم Elixir رو برای اولین بار در لاراول قرار داد تا توسعه دهنده ها بتونن خیلی از کارهای Frontend رو بصورت اتوماتیک انجام بدن . این ابزار بر پایه Gulp ایجاد شده و اگر با Gulp آشنا باشین میدونید که این ابزار برای اتوماتیک کردن خیلی از کارها Frontend مورد استفاده قرار میگیره و کار توسعه دهنده ها رو خیلی خیلی ساده تر میکنه .

حالا Elixir بعد از حدود ۲ سال ، پیشرفت های زیادی کرده و به یک ابزار محبوب در بین لاراولی ها تبدیل شده.

در ورژن بعدی لاراول ، Elixir قراره تغییر پیدا کنه و بجای استفاده از Gulp از Webpack برای پیاده سازی استفاده کنه . این یعنی اینکه ، قراره اکوسیستم پلاگین هاش تغییر پیدا کنه . چون قراره از پایه عوض بشه ، برای همین اسمش هم تغییر پیدا کرده .

اسم جدیدش هست لاراول Mix که قرار همراه لاراول ۵.۴ ارائه بشه .اگر تا الان از لاراول Elixir استفاده میکردین و بهش عادت کردین پس شاید این خبر خوبی برای شما نباشه ولی تا اومدن لاراول ۵.۴ باید صبر کرد و دید که دلیل اینکار لاراول چی میتونه باشه . از گشت و گذاری که درباره لاراول Mix کردم این رو فهمیدم که این ابزار توسط Jeffrey Way در حال توسعه است و اگر میخواین لاراول Mix رو حتی قبل از ارائه توسط خود لاراول ببینید میتونید به اکانت گیت هاب Jeffrey Way مراجعه کنید . یا مستقیم برین به repository لاراول Mix. یا حتی مثال کامل لاراول به همراه لاراول Mix رو در این repository مشاهده کنید.

این یکی از بهترین خبر هایی هست که میتونه در مورد Frontend لاراول اتفاق افتاده باشه.