حتما قبول دارید که در فضای مجازی هیچ چیز مانند یک اموجی نمی تواند شادی شما را نشان دهد! اگر با این گفته هم عقیده هستید بد نیست بدانید که یک زبان برنامه نویسی به نام Emojicode ابداع شده تا این حرفه را برای علاقمندانش دلنشین تر کند.

از این زبان می توان برای تولید اپلیکیشن های سازگار با پلتفرم های مختلف استفاده نمود و نکته دیگر اینکه اموجی کد این سورس و چند پارادایمی است و همین اموجی های کوچک ساختار اصلی اش را می سازند.

چند پارادایمی بودن یک زبان، اینترفیسی ثابت و پایدار را برای آن به وجود می آورد اما باید در نظر داشته باشید که برای کار با اموجی کد صرفا نباید از شکلک ها استفاده نمایید و ضروریست که برای نمایش متغیرهای گوناگون کاراکترهای مختلفی را در آن به کار ببرید، با این همه، هرچیز دیگری در این زبان با اموجی ها سازگاری دارد.

برنامه های نوشته شده با این زبان نیز از طریق موتور Emojicode Real-Time اجرا می شوند که در مقایسه با هر ماشین مجازی دیگری سریع تر عمل می کند. این موتور با اوبونتو OS X, Raspbian و بسیاری موارد دیگر نیز سازگاری دارد.

بنابراین، اگر برنامه نویس هستید و از دیدن کاراکترهای تکراری خسته شده اید، می توانید کیت توسعه نرم افزاری این زبان را از طریق این لینک دانلود نمایید و کار خود را شروع کنید.

علاوه بر این، اگر با اموجی ها آشنایی کافی ندارید، شرکت ارائه دهنده اموجی کد، راهنمایی را برای شما ارائه نموده که کار را برایتان ساده تر می کند.

منبع: thenextweb