کاربر تایید شده
آخرین فعالیت ١۰ ماه پیش

@ttodkit

پارس کلیکی از ١ سال پیش

تجربه

900

 • سلام .. مرسی .. امیدوارم ترجمه شما هم هرچه زودتر منتشر بشه .. خیلی متشکرم .. از دوست عزیز امیر هم بابت توضیحات اش ممنونم خیلی دید من رو باز تر کرد ..

 • مرسی .. به نظر قدم اول یادگیری و پیاده سازی یه پروژه با پی اچ پی و لاراول هست .. و در گام بعدی مطالعه و یادگیری elixir ..

  منظورم از سوال سوم بررسی های معمول موجود در وب سایت های مختلف نیست .. یه بررسی از این نظر که تمام روشها ومسیرهایی که میشه جهت پیاده سازی یه پروژه با بخش های مختلف ( اپلیکیشن موبایلی و وب سایت ) ازشون استفاده کرد با توجه با مشکلات و معایب و پیشنیازها و محدودیت ها و غیره .. الان انواع مقایسه و تحلیل ها موجود در اینترنت حول تکنولوژی و فریم ورک با مزایا و معایب مختلف بیشتر آدم رو سردگم میکنه .. اگه افرادی مثل شما دوستان عزیز که تقریبا با اکثر تکنولوژی ها و فریم ورک های محبوب امروز کار کردین یه تحلیل و توضیح یا مقایسه نسبی انجام بدن به قطع یقین راهگشاتر هست ..

  و شخصی مثل من متوجه میشه که فلان تکنولوژی یا فریمورک رو کی و کجا و چرا و چطور شروع کنه ..؟ و یا اینکه حرف حدیث های مثبت یا منفی حول مثلا نود از کجا ناشی میشه و واقعیت چیه ؟

  مرسی و متشکر اما کاش میشد همه اونایی که مشکل من رو دارن هم تو بحث شرکت میکردن ..

 • @shahryarjb سلام .. هدف از این همه تحقیق بحث من اینه که انتخاب هام و مسیری که میخوام شروع کنم درست باشه .. ولی مدام احساس میکنم نکنه راه و انتخاب هام اشتباه باشن و در آینده پشیمون بشم ..

  یه نمونه از اطلاعات و نقاط شروعی که فکر میکردم با کلی تحقیق انتخاب خوبی هست با این جمله شما (که، تجربه و دانش شما رو همراه داره) کامل زیر سوال رفت .. : <<همیشه می تونم این مورد رو تاکید کنم node فقط تو تئوری خوبه نه در عمل>>

  راستشو بخوایین یه جاهایی مثل این :

  https://medium.com/@mihaigeorge.c/web-rest-api-benchmark-on-a-real-life-application-ebb743a5d7a3

  من رو تحریک کرد برای استفاده از نود .!

  و یه جاهایی مثل این ها :

  https://dzone.com/articles/why-we-didnt-choose-nodejs-for-the-dreamfactory-re

  https://www.netguru.co/blog/nodejs-vs-php

  حرفهایی میزد که انتخاب های من برای شروع کار رو تحت شعاع قرار میداد و این شد که اصلا این بحث بوجود اومد که آیا من انتخاب خوبی برای پیاده سازی ایده ام دارم یا نه ؟

  این پیشنهاد شما اینجا :

  << من یک پیشنهاد اساسی می دم . شما اول زبان پی اچ پی و لاراول فریم ورک رو یاد بگیرید از آموزش های امیر عزیز تمام شد خیلی از بحث ها براتون روشن تر می شه الان در انبوهی از ترافیک اطلاعات سردرگم می شید در صورتی که شما باید برای اپلیکیشن خودتون یک وب سرویس به عنوان بکند بسازید کمی کار کنید ولید کنید بعد به فکر باشید >>

  در مقابل این یکی :

  << ولاه من زیاد روی php بهم خوش نگذشته به همین ترتیب شاید از تجربه بدم در چندین سال کار کردن باشه ولی از وقتی که وارد elixir شدم و فریم ورک فونیکسش خیلی از مشکلات وب سرویس زدن در همان اویل حل شد با اینکه زبان اصلا نشون دهنده حل یک موضوع نیست و با هر زبانی می شه کارو بلخره پیش برد ولی دنیای ارلنگ خیلی زیباست و اصلا فکر بک گراند چیز دیگه ای هست. >>

  بیشتر آدم رو می ترسونه و سر دوراهی میزاره که مسیر درست کدوم یکی هست ..

  قصد ندارم وقت شما دوستان رو زیاد مشغول کنم .. اما واقعا یه سوال های بنیادی اینجا بوجود میاد مثلا :

  ۱- برای فردی که میخواد یه مسیر مطمئن رو شروع کنه از یه جاهایی به بعد جواب بدون کش و قوس وجود نداره ..؟ اگه وجود داره چیه ؟ به عنوان مثال لزوم استفاده از وب سرویس برای برنامه ها و وب سایتها تقریبا مورد تایید همه هست و خیلی ها رو جذب میکنه ولی اینکه (چه زبانی و چه تکنولوژی یا فریمورکی) همیشه در موردش نظرات متفاوت هست ..

  بحث سر معایب و مزایا هر کدوم از روش ها و مسیرها (چه زبانی و چه تکنولوژی یا فریمورکی) یه چیزه .. و بحث سر نفی بالکل یک مسیر و تاکید روی یه مسیر دیگه یه چیز دیگه اس .. اینه که آدم رو سردرگم میکنه ..

  ۲- منی که میخوام بیشتر روی بخش پشت صحنه و ایده ام کار کنم و اون رو جلو ببرم و فقط یه سری وب سرویس آماده کنم و در اختیار افرادی که مهارت تولید وب سایت و اپلیکیشن ها رو دارند قرار بدم ، می بایست با چه تکنولوژی یا فریمورکی یا زبانی کار کنم که در آینده نزدیک نیاز با باز طراحی و تغییرات اساسی نداشته باشه در کنار اینها سرعت و پایداری و امنیت و پشتیبانی رو ( در حد منصفانه و قابل قبولی ) داشته باشه ..

  آیا از نظر شما فقط elixir و فریم ورک فونیکسش برای شروع پیشنهاد میشه ؟

  ۳- دوستان عزیز جناب امیر و شهریار لطفا اگه میشه خودتون و بر اساس تجربه و دانشتون یه مقاله ساده و کوتاه در مورد روابط تکنولوژی ها و فریمورک ها مختلف برای مشخص شدن کم و کاستی و وابستگی و مزایا شون و کاربردهاشون برای همه اعضا در سایت ایجاد کنید ..

  خیلی ها مثل من هستن که نمیدونن برای ایده هایی این چنینی، چه زبان و تکنولوژی یا فریمورکی رو باید کار کنن و در انبوهی از انتخاب ها زبان و تکنولوژی یا فریمورکی گیر کردن ..

  مرسی ..

 • مرسی بابت پاسخ ها .. شهریار و امیر، دوستان عزیز .. من جواب های شمارو خوندم و واقعا متشکرم .. ولی قبل از اینکه بخوام از بحث نتیجه گیری کنم گفتم شاید بهتر باشه مشکل و سردرگمی خودم رو کاملتر بیان کنم ببخشید اگه طولانیه ..

  خوشبختانه با لینوکس و مای ای اس کیو به میزان مناسبی آشنایی دارم .. و تا حدودی هم با پی اچ پی کار کردم ..

  ولی برای پیاده سازی ایده ای که دارم کمی سردرگم و به میزان قابل توجه ایی بی تجربه هستم ..

  قضیه از اینجا شروع شد که بر اساس یه ایده شخصی علاقه مند به ساخت یه اپلیکیشن موبایلی شدم !

  اگه مختصر بخوام بگم، این اپلیکیشن کلی پارامتر مختلف از کاربر دریافت میکنه و در نهایت پیشنهادات مختلف و متغیری به کاربر میده ..

  من دانش اندکی در زمینه پی اچ پی دارم و با جستجو و بررسی نظریات و معیارهای مختلف علاقه مند به یادگیری نود جی اس شدم تا بخش اصلی و پشت صحنه رو با وب سرویس Restful و با کمک نود جی اس پیاده سازی کنم .. انتخاب نود هم به این دلیل هست که هم خودم علاقه به یادگیری نود دارم هم با بررسی هایی که کردم به نظر سرعت بالاتری در پاسخگویی داره ..

  حالا مسئله اینه که اگه در آینده بخوام یک وب سایت هم برای این اپلیکیشن داشته باشم که دقیقا همین کار اپلیکیشن من رو انجام بده ،

  آیا این وب سرویس ها که برای اپلیکیشن موبایلی با نود جی اس نوشتم، برای فراخوانی در وب سایت کافی هست یا قضیه پیچیده تر از این حرفاس ..

  مثلا اگه بخوام به یک پی اچ پی کار یا لاراول کار بگم وب سایتی برام بساز که امکانات اپلیکیشن من رو داشته باشه و بهش یکسری وب سرویس Restful ایی که با نود جی اس نوشتم رو معرفی کنم کافیه ..

  دلیل تاکید من روی لاراول و پی اچ پی برای استفاده از این وب سرویس هایی که قراره با نود نوشته بشه، این هست که، بنده یک دوستی دارم که اون علاقه زیادی به لاراول داره و در حال یادگیری لاراول هست و من میخوام طراحی وب سایت این اپلیکیشن رو در آینده روی دوش اون بزارم

  مرسی ..

 • به نظر میاد برای بخش دوم سوال، این ارتباط از طریق redis امکان پذیر هست .. اما نمیدونم کار درستی هست یا نه ..

 • سلام .. دوستان من دانش خیلی کمی تو وب دارم و ممکنه سوالم از اساس اشتباه باشه .. شما رو حساب دانش اندکم بگذارید

  میخوام بدونم مسیر چیه و داستان چیه .. فعلا با کمی تحقیق به نود جی اس علاقه پیدا کردم .. و میخوام نود جی اس رو شروع کنم ..

  بخش اول سوال : اینه که اصولا وب سرویس ها فقط برای اپلیکیشن ها نوشته میشن یا اینکه میشه در کنار اپلیکیشن ها تو خود سایت ها هم اساس کار رو بر مبنای وب سرویس ها قرار داد؟

  بخش دوم سوال : میخوام بدونم وب سرویسی که با نود جی اس نوشته میشه رو تو پی اچ پی یا لاراول میشه فرواخوانیش کرد .. اصلا کار درستی هست که وب سرویس رو در نود جی اس بنویسی بعد تو لاراول استفاده کنی .. ؟

  بخش سوم سوال : اگه قرار باشه در ادامه کار، طراحی وب سایت با لاراول انجام بشه، آیا توصیه میشه که همه اساس کار با امکانات لاراول انجام بشه و از نود جی اس استفاده نشه ؟

  ممنون