کاربر تایید شده
آخرین فعالیت ١۵ ساعت پیش

@president

پارس کلیکی از ١۰ ماه پیش

تجربه

3900

 • ٣ ماه پیش @president به بحث آموزش‌های جدید جواب داد.

  @amir جان درود میفرستم به شما. یه پرسشی داشتم این بود که در آینده آیا آموزشی در مورد Vuex خواهید داشت؟

 • اموزش های @amir در سایت پارسکلیک از علمی ترین و عملی ترین اموزش هایی هست که من تا امروز دیدم و فکر نکنم در جایی چنین اموزش های با کیفیتی دیده باشم. من خیلی با اموزش های فارسی خیلی میانه خوبی نداشتم و به دنبال اموزش های دیگری بودم. ولی این سایت گزینه خوبی بوده. اگر هدفتان طراحی و توسعه وب هست اینجا جای خوبیست. ولی برای موضوعات دیگر همچون جاوا و C و زبان های هم خانواده اش (C++, C#, Python, .Net, Basic) باید گزینه دیگری را انتخاب کنید.

 • @mas1375 این کار ممکنه ولی مشکل اینست که کار غیر استاندارد هست و ترافیک سرور رو شلوغ میکنه. اگر کلاینت قابلیت این کارو نداشته باشه باید این کارو کرد ولی همه زبونا در پکیج های خودشون این ابزار رو دارند و نیازی به سرور نیست.

 • @woohee این کارها چون اکثرا سمت کلاینت انجام میشوند باید از جاواسکریپت بنویسی. ایونتی فایر میشه یعنی اینکه مثلا وقتی جایی کلیک میکنی event یی که به اون دکمه گوش میده اجرا میشه. مثلا: event

 • درود اینجوری میشه که وقتی به اخر یا نزدیکی صفحه رسید ایونتی فایر میشه و با استفاده از اون ajax ارسال میکنی. اگر در پایین صفحه باشه

  و اگر در نزدیکی به پایان بود این شرط: اگر در نزدیکی پایان صفحه باشه

  توی سرور هم اگر مطلب بود ۳ تا و اگه متن بود تا ۶۰ کاراکتر ارسال بکن. و هنگام لود صفحه ایدی اون مطالب یا اگه متن بود مکانی که در اون هست رو ذخیره کن تا تکرار پیش نیاد. و هنگام ارسال ajax اونارو هم ارسال کن.

 • ٣ ماه پیش @president به بحث نصب لاراول در ابونتو ۱۸.۱۰ جواب داد.

  نه به ریستارت نیازی نیست و اگر برنامه مورد نظرتون در مسیر ~/.composer/vendor/bin قرار گرفته باشه درسته. و فقط کافیه این مسیر را در PATH خود اکسپورت کنید.

 • ٣ ماه پیش @president به بحث ریسایز کردن پارتیشن root در linux جواب داد.

  @kakolokia سپاس فراوان از دوست عزیزمون. من این روشی که شما گفتید رو انجام دادم و به خوبی و خوشی درست شد ولی پس از ریسایز کردن محل پارتیشن تغییر یافت و از sd8 به sda7 رفت. و وقتی میخواستم بوت کنم ارور میداد. ولی با کامند:

  set prefix=(hd0,msdos7)/boot/grub
  set root=hd0,msdos7
  insmod normal
  normal

  مشکل حل شد

 • درود بر اساتید ببخشید که منم کمی جسارت میکنم ولی php تنها برای طراحی وب نیست و میشه باهاش اپ ساخت. برای مثال یکی از اینها میشه composer نام برد که پکیج منیجر php هست.

  ولی هر چیز رو باید در جای خودش استفاده کرد.

 • ٣ ماه پیش @president یک بحث به اسم ریسایز کردن پارتیشن root در linux درست کرد.

  درود من اوبونتو ورژن ۱۸.۰۴ رو نصب کردم متاسفانه پس از مدتی فضای پارتیشن روت من پر شد و مجبور شدم کمی از نرم افزار هام رو حذف کنم. در سایت های خارجی و داخلی چیزی پیدا نکردم که کمکم کنه. گفتم شاید مشکل رو شما چاره ساز باشید.

  • از Gparted هم استفاده کردم ولی برای پارتیشن روت نمیشه umount کرد
  • از fdisk هم استفاده کردم ولی اونم نمیتونه

  بیشتر تمایل دارم که Live CD نباشه چون ویندوزم خرابه کلا.سپاس

 • ۵ ماه پیش @president به بحث چرا ویندوز پیشنهاد نمیشه؟ جواب داد.

  همه میدونن مک او اس چی هست ولی باید در نظر گرفت که قیمت مک بوک چقدر در میاد. برا دستیابی به مک او اس باید بین 9 تا 29 ملیون تومن خرج کنی. حقیقتش این مک بوک پرو 2018 که اومده سی پی یو خوبی داره و قیمتش بین 25 ملیون تا 29 ملیون هست. ولی اگه بخوایم لپ تاپ با این سخت افزار ها(به جز تاچ بار) بخریم فوق فوقش میشه 10 ملیون. و حقوق یه برنامه نویس نمیتونه اینو ساپورت کنه. ولی مک خوبه. بخرید. برا هر کس که پول به اندازه کافی داشته باشه. اونم نه از این پولا که ما داریم. از اون چرک کف دستا.