کاربر تایید شده آخرین فعالیت ٢ هفته پیش

@netwons

پارس کلیکی از ١ سال پیش

تجربه

11900

 • ٣ ماه پیش @netwons یک بحث به اسم مشکل در مورد بهینه سازی سایت درست کرد.

  من یک قالب آماده دارم و چندین صفحه در این سایت وجود دارد و در هر صفحه لینک هایی از js ,cssداریم می خواهم بدونم آیا سایتی یا چیزی وجود داره که به ما بگه فلانjs یا css‍ در این صفحه مورد استفاده قرار نگرفته که ما با این کار سایت خود را بهینه وحجم سایت را پایین بیاوریم . شاید سوالم یکجورایی گنگ باشه اما در این حد تونستم منظورمو برسونم با سپاس

 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث فراخوانی api لاراول جواب داد.

  من راهی با ابزار axios پیدا کردم جواب میده. ممنون

 • ۴ ماه پیش @netwons جوابی زیر بحث restful api را لایک کرد.
 • ۴ ماه پیش @netwons جوابی زیر بحث تفاوت zend server با apache server را لایک کرد.
 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث تفاوت zend server با apache server جواب داد.

  برای اینکه شما بتوانید یک وب سرور مناسب را برای سرویس دهی به کاربرانتان انتخاب کنید ، ابتدا باید با این دو وب سرور محبوب ( Nginx و Apache) آشنا بشید و بعد مزایا و معایبش رو بدانید.

  Nginx:

  Nginx یک سرویس قابل توسعه است که از آن به عنوان پراکسی معکوس در پروتکل های HTTP, HTTP, POP3, SMTP استفاده میشه . همچنین میتوان از آن به عنوان متعادل کننده بار سرور و یا یک وب سرور مستقل ، استفاده کرد .

  وب سرور Nginx میتواند بار ایجاد شده متعادل کند .

  وب سرور Nginx میتواند عملکردی منحصر به فرد در پردازش محتوای ایستا داشته باشد . با این کار ، از ایجاد بار اضافه روی سرور جلوگیری میکند .

  فقط عیبی که دارد اینه که کار ایجاد ماژول در وب سرور Nginx، بسیار سخت است.

  Apache:

  Apache یک وب سرور انعطاف پذیر و محبوب است که افراد زیادی در اینترنت ، محتوای ایستا و متغییر را به وسیله آن ، به کاربران خود ارائه میدهند . Apache به صورت بهینه روی اکثر سیستم عامل ها وجود دارد و کار میکند .

  وب سرور Apache ، تحت یک توافق با کاربران منتشر شده است و کدهای منبع آن ، به صورت رایگان قابل استفاده می باشد .

  عیب apache اینکه اگر شما به مشکلی برخورد کنید ، هیچ دفتر مرکزی ای وجود ندارد تا از آن پشتیبانی فنی ، دریافت کنید . تنها مرجع شما ، انجمن هایی خواهد بود که پر از افراد مختلفی است که به مشکلات مشابه برخورد کرده اند و راه حلش را پیدا کرده اند و به اشتراک گذاشته اند .

  این که کدام یک را انتخاب کنید ، بستگی به نوع تجارت شما و نیاز شما دارد . اگر احساس میکنید مزایای یکی از آنها برای نوع نیاز شما مناسب تر است ، میتوانید همان را انتخاب کنید .

 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث فراخوانی api لاراول جواب داد.

  منظورم به این شکل است

   $.ajax({
      url: "http://www.fake-api.ir/v1/endpoint",
      type: get,
      async: false,
      success: function(result){
        console.log(result);
      }});

  الان ما اینجا مشکلی داریم در api باید اول لاگین شود تا بتواند از خدمات استفاده کند ما چطوری api_token درajax بهش بدیم تا بفهمه لاگین است. من یک فانکشن برای گرفتن api_token نوشتم اول باید بروم به مسیر فانکشن api_token , اگر لاگین شده باشد به مسیر های دیگر در api برود من میخوام بدونم چطوری به ajax بگیم که این کارو بکند

 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث restful api جواب داد.

  در api نمیشه ویو تعریف کرد باید از نوتیفیکیشن استفاده

 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث فراخوانی api لاراول جواب داد.

  مشکلی نداره اون حرکتو من خودم چند لحظه post دادم الان درسته. به صورت ‍restful api هست من الان میخواهم به عنوان یک فردی که دسترسی به کد های این api ندارد می خواهم صفحه لاگین بسازم و بازدن این آدرس (http://33830.ir/login) برای ما ایمیل و پسورد را بصورت ajax بگیرد, و با ‍ (http://33830.ir/api/v1/login) چک کند آیااین ایمیل و پسورد صحیح بود وارد سایت شود.

 • ۴ ماه پیش @netwons یک بحث به اسم فراخوانی api لاراول درست کرد.

  من الان یک api نوشتم روی هاست قرار دادم اما در مرورگر چیزی نمایش نمیده ولی در ‍‍postman میگه ایمیل و پسورد را وارد کنید باید همینجوری باشه درسته ایرادی نداره.

  و برای فراخوانی این api در مرورگر باید چطوری صدا بزنیم میشه با مثال توضیح بدید مثلا:من یک فرد عادی می خواهم از این api استفاده کنم و با یوزر و پسورد خاص چطوری این api را به صورت ajax در سایتم فراخوانی کنم.

 • ۴ ماه پیش @netwons عضو بحث فراخوانی api لاراول شد.
 • ممنون مشکل حل شد

 • برای من این ارور MethodNotAllowedHttpException رو میده ودرضمن اکثر api ها برای لاگین api_token میگیرن الان در هاست چطوری باید این api_token استفاده کنیم

 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث phpunit جواب داد.

  @AMIN @AMIR ورژن php 7.2 هست یعنی چطوری تابعش وجود داره. الان این ارور میده

  
  PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method PHPUnit\Util\Configuration::getExtensionConfiguration() in /home/netwons/PhpstormProjects/untitled/vendor/phpunit/phpunit/src/TextUI/TestRunner.php:1033
  Stack trace:
  #0 /home/netwons/PhpstormProjects/untitled/vendor/phpunit/phpunit/src/TextUI/TestRunner.php(159): PHPUnit\TextUI\TestRunner->handleConfiguration(Array)
  #1 /usr/share/php/PHPUnit/TextUI/Command.php(195): PHPUnit\TextUI\TestRunner->doRun(Object(PHPUnit\Framework\TestSuite), Array, true)
  #2 /usr/share/php/PHPUnit/TextUI/Command.php(148): PHPUnit\TextUI\Command->run(Array, true)
  #3 /usr/bin/phpunit(34): PHPUnit\TextUI\Command::main()
  #4 {main}
   thrown in /home/netwons/PhpstormProjects/untitled/vendor/phpunit/phpunit/src/TextUI/TestRunner.php on line 1033
 • @tilkacoder من این مشکل رو به مدیر هاست اعلام کردم انجام داد اما رفع نشد ایا من باید در خود لاراول این مسیر رو عوض کنم راهنمایی کنید

 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث اختیاری کردن لینک جواب داد.

  تو متدد post این ایراد رو میگیره

 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث اختیاری کردن لینک جواب داد.

  @amin منظورم اینکه اگه اون name رو هم نزاشتیم به صورت default کار کنه ‍‍‍

  Route::post('/api_token/{name?}', 'AdminController@api_token');
 • ۴ ماه پیش @netwons به بحث تابع whereExiest جواب داد.

  whereExiest چیه؟