۵ اردیبهشت، ۱۳۹۹

٣ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی نظرتون راجب ثبات #C جواب داد.

@mohammadbohluli بله درست میفرمایید. یک دلیل مهم پشتیبانی این شرکت های بزرگ هست که ویژگی های جدید و خوبی به این زبان ها اضافه میکنند.

۴ اردیبهشت، ۱۳۹۹

٣ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی نظرتون راجب ثبات #C جواب داد.

مهم نیست چه کمپانی پشت چه چیزی هست، فارغ از اینکه سی شارپ ساخت مایکروسافت هست واقعا زبان قدرتمند و راحتی هست. دات نت هم به دلیل کراس پلتفرم بودنش و کلاس های آماده، عظیم و کاملش برنامه نویسی رو خیلی لذت بخش و بهتر میکنه و خوبیش اینه که برای تولید هر اپلیکیشنی میشه ازش استفاده کرد. امروزه سی شارپ روی ۲.۶ میلیارد دیواس مختلف توانایی اجرا داره و وقتی با رقیبش java مقایسه میشه در طراحی و توسعه اپلیکیشن خیلی راحت ترو سریع تره. در مورد ثباتش در بازار کار و ... باید گفت این تکنولوژی کاربر های خودشو داره. مایکروسافت چند ساله سعی داره سی شارپ و دات نت رو مستقل از ویندوز کنه که بسیار موفق شده. الان در همه جا سی شارپ وجود داره از ماشین لرنینگ و امبدد سیستم ها گرفته تا وب و ...

٣ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی تاثیر ریاضی در برنامه نویسی جواب داد.

ببین بستگی به لول کار شما داره. تکنسین نیاز به ریاضی نداره اما مهندس قطعا نیاز داره. برای تولید و توسعه اپلیکیشن و استفاده از پکیج ها و لایبرری ها صرفا نیاز به دانش ریاضی خاصی نیست ( حداقل در حد دبیرستان رشته ریاضی ) مگر اینکه در context یا دامنه پروژه شما نیاز به استفاده از این مفاهیم باشه. اما برای کار های جدی تر مثل هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و حتی طراحی الگوریتم های بهینه تر نیاز به دانش ریاضی دارید. مهندس نرم افزار دانش ریاضی داره و کارش هم چیزی بیشتر از طراحی و توسعه اپلیکشن وب و موبایل و ... هست کلا واژه مهندس پشت هر چیزی یعنی استفاده از ریاضی. بعضی وقت ها بعضی ها فرق تکنسین و مهندس رو نمیدونن. در آخر اضافه کنم که ریاضی باعث درک بهتر مسائل و قدرت حل مسئله بیشتر در برنامه نویسی میشه

۱۶ تیر، ۱۳۹۸

۴ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی مشکل نصب اوبونتو در کنار ویندوز جواب داد.

@jserver دوست عزیز شما نیاز به یک پارتیشن 500 مگابایتی از نوع EFI SYSTEM دارید که ظاهرا هنگام پارتیشن بندی ایجادش نکردید

۳ آذر، ۱۳۹۷

۴ سال پیش ٢۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani یک گفتگو به اسم چرا همه از DOT NET مایکروسافت فراری هستن؟! درست کرد.

چند وقت پیش یه نگاهی به .NET core مایکروسافت انداختم . بر خلاف تصوری که از dot net و چیز هایی که در موردش میگن داشتم خیلی از این تکنولوژی خوشم اومد! بنظرم تکنولوژی جالبیه و در حال پیشرفت هست . نکته خوبی که دات نت استاندارد داره اینه که cross platform و open sourceهست و دیگه محدود به ویندوز و ... نیست.

  • با وجود این همه نفرت و پدرکشتگی که یه عده با دات نت دارن آیا وقت گذاشتن روش فایده ای داره؟
  • اصلا آینده این دات نت استاندارد به نظرتون خوب هست؟
  • آیا میشه به عنوان یک رزومه شغلی بش نگاه کرد؟

۲ شهریور، ۱۳۹۷

۵ سال پیش ٢۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani یک گفتگو به اسم چرا ویندوز پیشنهاد نمیشه؟ درست کرد.

تو خیلی از منابع و مراجع از جمله پادکست های پارس کلیک به آشغال بودن ویندوز برای برنامه نویسان اشاره شده ، من میخوام بدونم دلیل این که میگن از ویندوز استفاده نکنید چیه و چرا وقتی یه کاری رو میتونی به راحتی تو ویندوز انجام بدی بری سراغ چیز های سخت؟

۵ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی پادکست جواب داد.

لطفا در مورد مهاجرت و زندگی برنامه نویسان در خارج کشور توضیح بدید.

۵ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی شروع طراحی وب جواب داد.

درمورد سوال سومت پیشنهاد میکنم فریم ورک سیمفونی رو یه نگه بنداز ممکنه خوشت بیاد.

۵ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی آیا امکان استفاده از چند فریم ورک css و js در یک پروژه وجود دارد؟ جواب داد.

آره امکان داره

۵ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی انتخاب بین php و asp جواب داد.

هر کدوم رو به صورت حرفه ای بلد باشی خوبه اما asp از نظر سرعت و امنیت خیلی بهتر از php هست و معمولا برای پروژه های بزرگ استفاده میشه.

۱۳ اردیبهشت، ۱۳۹۷

۵ سال پیش ١۰۰+ امتیاز
@mahdiaslani به گفتگوی انتخاب بین php و asp جواب داد.

بستگی داره که از یه زبان برنامه نویسی چه انتظاری داری! در ضمن asp.net یک زبان نیست ، یک تکنولوژی هست که با استفاد از c#.net یا vb.net میتونید برنامه بنویسید. هر دو زبان امروزه خیلی مورد استفاده قرار میگرین مخصوصا php که خیلی راحت تر و ساده تره. برا ساخت web app های بزرگ و سازمانی معمولا از asp.net استفاده میشه چون از نظر ایمنی و سرعت به دلیل اینکه هنگام کامپایل به زبان ماشین تبدیل می شه ، این موضوع هم باعث امنیت کد و سرعت بسیار بالای اون نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی دیگر مانند PHP شده! در کل php رایگانه و نیاز های یه برنامه نویس رو برطرف میکنه و دست شما بازه. از نظر کار و... هم برنامه نویس های php رو شرکت های بیشتری نیاز دارن اما برنامه نویسای asp تعداد کمتر ، و حقوق بیشتری دارن (البته در ایران) .

خودت بشین و تحقیق کن و برای آیندت تصمیم بگیر هر دو زبان قابل احترام و مفید هستن