کاربر تایید شده
مدیر آخرین فعالیت ٣ ساعت پیش

@amir

پارس کلیکی از ٢ سال پیش

تجربه

238100

 • ٣ ساعت پیش @amir به بحث ایجاد اشتراک برای سایت جواب داد.

  @behzad ارزش کاری ما با جواب دادن به کامنتها پایین نمیاد. اگر بیاد کار ما از اول بی ارزش بوده. موضوع بحث چیه: "فایل های آموزش php" نه "آیا از ویدیوی ۱۳۰ به بعد آموزش محور هست چون من نمیتونم ویدیو ها رو ببینم".

  از سایت هایی که ارایه درگاه میدن استفاده میکنیم و کاری با اطلاعات بانکیش نداریم.

  برای استفاده از این سایت ها به کدوم documentation مراجعه کردید که گفته تو کوکی ذخیره کنید؟!

  همین سایتها اصلا گفتن که باید از SSL و TSL استفاده کنید؟

  از کوکی برای چه مواقعی استفاده میشه؟

  کوکی رو یک کاربر نمی تونه دستکاری کنه؟

 • ۵ ساعت پیش @amir به بحث ارور ۵۰۴ جواب داد.

  دییاگ کن و دییاگ کردن رو یاد بگیر چون این ارورها خطاهای عمومی سرور هستند.

  فکر کردی ما اینجا نشستیم برای تو مشقاتو حل کنیم؟! با سوال کردن های عمومی و ناقص و خیلی عمومی این انجمن رو خراب نکن! این سوال دو خطی به هیچ دردی نمی خوره!

 • ۵ ساعت پیش @amir به بحث فایل های آموزش php جواب داد.

  @behzad چرا نگاه نمی کنی ببینی؟ چون این آموزش ها پولی نیست!

 • ۵ ساعت پیش @amir به بحث ایجاد اشتراک برای سایت جواب داد.

  کوکی؟ خیلی اشتباه می کنی! نشون میده هنوز باید یاد بگیری. حق اشتراک رو فقط در دیتابیس ذخیره کن.

  امیدوارم به شما بر نخوره اما این سوال کاملا اشتباه هست. اگر این سوال رو دارید میپرسید یک جمله از من:

  فعلا با پول مردم و سیستم بانکی بازی نکنید خیلی خطرناکه که حتی اینطوری بخواهید فکر کنید. تو غرب حتی برای ذخیره کردن اطلاعات بانکی یک شخص باید PCI Compliance که یک فرم ۵۰ صفحه ای هست پر کنید. پارس کلیک اینجا اطلاعات بانکی هیچ شخصی رو در هیچ جای اپ ذخیره نمی کنه.

 • ۵ ساعت پیش @amir به بحث ایجاد چت روم در پارس کلیک جواب داد.

  با بحث چت روم مخالفم.

  اینجا انجمن برنامه نویسی هست. چت روم برای گذشته بود که برای دوستیابی بود. این روزها تو موبایل هم که به کسی که پیام میدی، همون شخص بلافاصله جوابتو نمیده. نظر شخصی من اینه که چت روم اصلا deprecate شده. اگر مردم جنبه داشتن همون Yahoo! چت روم هاشو نمیبست. بعلاوه کنترل کردنشون هم سخته.

 • ۵ ساعت پیش @amir به بحث ایجاد چت روم در پارس کلیک جواب داد.

  @matin مرسی از گزارش تون. اگر disabled رو بردارید براش تو بک اند محافظ هست. پیام میاد که همه چیز آپدیت شده ولی اگر refresh کنید می بینید که ایمیل همون ایمیل هست.

  این یکی از چیزهایی هست که مهم نیست.

  براتون مشکلی رو ایجاد نمیکنه؟

  برای ما نه اما برای کاربر ممکن هست مثلا notification نیاد. اگر کاربری باشه که یکبار ایمیلشو تایید کرده باشه و تجربه زیاد داشته باشه فکر نمی کنم این کار فایده ای داشته باشه چون برگشتن به حالت قبلی کار آسونی نیست.

 • ۶ روز پیش @amir به بحث ساخت اپ با کدهای وب جواب داد.

  @salarka به نظر من ری اکت نیتیو بهتر هست چون بنا به این لینک

  Vue Native transpiles to React Native. React Native is a framework to build native Android and iOS apps using JavaScript.

  ویو نیتیو تبدیل میشه به ری اکت نیتیو.

 • ٢ هفته پیش @amir به بحث سرچ کردن و مطلبی در مورد پایتون؟! جواب داد.

  @sebz @behzad موضوعی در این زمینه درست خواهم کرد و شما می تونید زیرش بحث کنید. لطفا لینکی به سایت های دیگه در این انجمن ندید! داخل شرایط این سایت نوشته شده!

  هنگام مشارکت در انجمن، به سایت های دیگه لینک ندهید و اسپم درست نکنید.

 • ٢ هفته پیش @amir به بحث منبع آموزشی برای ElasticSearch جواب داد.

  ۱۰۰ ٪ آموزش درست خواهم کرد در این زمینه و Pusher.

 • ٢ هفته پیش @amir به بحث حذف کاربر به همراه پست هاش جواب داد.

  از چه دیتابیسی استفاده می کنی؟ آیا Foreign Key ساختی برای رابطه ی بین کاربر و فعالیت هاش؟

  اگر بین رابطه ها Foreign Key داری، باید ON DELETE CASCADE کنی!

  CREATE TABLE users (
    id INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
    name VARCHAR(255) NOT NULL,
    username VARCHAR(255) NOT NULL
  );
  
  CREATE TABLE posts (
    id INT PRIMARY KEY AUTO_INCREMENT,
    title VARCHAR(255) NOT NULL,
    user_id INT NOT NULL,
    FOREIGN KEY (user_id)
      REFERENCES users (id)
      ON DELETE CASCADE
      ON UPDATE CASCADE
  );
 • آیا از queue برای فرستادن ایمیل استفاده می کنید؟ سرعت while خیلی زیاد هست و من پیشنهاد می کنم کاربران رو به دسته ی ۵۰ تایی یا کمتر chunk کنید و از redis queue برای فرستادن ایمیل استفاده کنید.

 • ۴ هفته پیش @amir به بحث تحریم گیت هاب علیه کاربران ایرانی جواب داد.

  @salarka اگر فشار نیارید و دست تو جیب کنید خود به خود هیچ چیز درست نمیشه! Headquarter تو San Francisco هست معلومه اما این ربطی به حل کردن مشکل نداره ممکن هست آزاد نشه اما حداقل پروژه هاتون که قفل شده رو پس بگیرید. باید فشار بیارید.

 • ۴ هفته پیش @amir یک بحث به اسم تحریم گیت هاب علیه کاربران ایرانی درست کرد.

  دوستان ادامه مقاله امین خان اینجا همونطور که فهمیدید گیت هاب دوستان ایرانی داخل کشور رو تحریم کرده و حتی پروژه های این دوستان رو هم قفل کرده! این خیلی بد هست مثل بقیه ی چیزهای دیگه ای که تحریم شدند و ما برنامه نویسان ایرانی رو عقب میندازه.

  • راستش ادامه نظرات اول که این ریپو رو استار کنید.
  • بعد اینکه تو این بحث اگر تجربه ای از اینکه بشه این حرکت زشت رو دور زد دارید بگید. حتی وضعیت مثلا GitLab و BitBucket و حتما Backup بگیرید.
  • آخر هم اینکه اگر پروژه هاتون قفل شده از ایمیل زدن به گیت هاب و مزاحمت بهشون دریغ نکنید تا اینکه آزاد کنه.
 • بستگی به این داره که کدومش اول برات مهمه:

  • اگر کار اول مهمه: باید تو قرار دادتون بگید ۲۰ ساعت پاره وقت بیشتر نمی خواهید کار کنید.
  • اگر تحصیل مهمه: باید پاره وقت تحصیل کنید که به کارتون هم برسید.

  مثلا ۲۰ ساعت کار و ۲۰ ساعت تحصیل در هفته.

 • ١ ماه پیش @amir به بحث تامین امنیت در ورود به سایت جواب داد.

  تقریبا همه چیز قابل هک شدن هست، Session Hijacking این روزها خیلی سخت شده با SSL و encryption. می تونید از Two Factor Authentication مثل گوگل استفاده کنید یا از Google OAuth. اگر از گوگل یا فیسبوک استفاده کنید، دیگه هک شدن اکانت طرف به شما ربطی نخواهد داشت.

 • @alirezan137 درسته خیلی از سایت ها با وردپرس نوشته شده چون اون زمان چیز دیگه ای نبود. میلیونها اپ هم با Objective-C و اصلا C نوشته شده. اینجا برنامه نویس وردپرس رو دیگه فقط برای maintain میخوان نه برای توسعه. توی یکی از همین مقاله ها سال ۲۰۱۱ وردپرس زیر سوال رفت.

  معذرت میخوام اما اینجا اگه من به همکارانم بگم برنامه نویس وردپرس هستم به من میخندن حالا هر چقدر هم وردپرس قوی باشه که اینطور هم هست. اصلا یک جوک هست در میان برنامه نویسا و اونم این هست: ببینم تو از وقتی که فقط تونستی یک پوسته تو وردپرس نصب کنی اسم خودتو میزاری برنامه نویس؟

  اما دقت کنید من نگفتم وردپرس بدرد نمی خوره.

 • این سوال آیا ربطی به این انجمن داره؟ بهتر هست از سازنده ی پلاگین بپرسید.

 • ٢ ماه پیش @amir به بحث جلو گیری از دیده شدن id ها جواب داد.

  @shahryarjb نه درست میگی موافقم. بالا تو سوال نوشته:

  داخل همین انجمن پارس کلیک من میتونم توی textarea با استفاده از inspect شناسه سوال رو دربیارم و برم توی یک سوال دیگه شناسه رو جایگزین کنم و جواب رو بدم

  آره خوب میشه این کار انجام بشه ولی مشکلی نیست این کار ضرری به سیستم نمیزنه. شناسه موقعی اهمیتش میره بالا که با تغییرش توی input دیتابیس عوض بشه مثلا داری پروفایلت رو آپدیت می کنی user_id خودت رو تغییر بدی تو یک input و اون بشه 1 و آی دی 1 هم ادمین باشه. وگرنه کاملا موافقم بعضی جاها اهمیتی نداره.

 • @matin خواهش می کنم متین جان.

 • همه کارهای MDN رو میتونید اینجا ببینید:

  https://github.com/mdn

 • @matin مطمئن باش دولت حفره امنیتی برای سایتش درست نمی کنه چون هر شرکت بزرگی فقط توسعه دهنده نداره چون کد شما باید از

  • Peer Review
  • QA
  • Tester
  • Security Clearance
  • UAT

  رد بشه تا بره تو Production.

  نه تنها این بلکه همه شرکت های بزرگی مثل فیسبوک سریع یک فریم ورک برنمی دارن شروع کنن باهاش توسعه بدن، بلکه تمامی شرایط برای انتخاب رو بررسی می کنند که ماه ها طول می کشه. اما کسی از پایه نمی نویسه، شاید مثلا از Package هایی مثل moment.js برای تبدیل تاریخ استفاده نکنند و خودشون با تاریخ کار کنند که سبکتر بشه اما از پایه نوشتن خیلی هزینه میبره.

 • @matin بی بی سی BBC یک سازمان دولتی انگلستان که دوستان من درش کار می کند همشون از react استفاده می کنند. فکر نمیکنم سازمان دولتی بالاتر از سازمان های اطلاعاتی وجود داشته باشه. ساخت یک چیز از پایه خیلی بودجه لازم داره. برای وب سایت من ندیدم سازمان های دولتی اینجا این کار رو کنن شاید تو ایران ولی من ندیدم.

 • @matin وب سایت کاخ سفید رو با دروپال نوشتن و همینطور MI5 انگلستان.

  https://www.drupal.org/u/whitehouse

  جی کوئری و وردپرس هم فریم ورک هستند تقریبا تمامی وبسایت های دولتی انگلستان از جی کوئری استفاده میکنند و ۱۰۰٪ از آمازون aws.

  NSA که خودش امنیت داخلی آمریکا رو به عهده داره از فریم ورک DNN یا DotNetNuke Services و بوتسترپ و فریم ورک دات نت استفاده می کنه! این یعنی فریم ورک روی فریم ورک!

 • ٢ ماه پیش @amir یک مقاله تازه به اسم جانی آیو پس از ۳۰ سال اپل را ترک می کند نوشت.

  جاناتان آیو طراح ارشد اپل تا پایان امسال از سمت خود در این شرکت کناره گیری می کند و به این ترتیب دوران حرفه ای فردی که برخی از تاثیرگذارترین گجت ها از جمله آیفون را طراحی کرده در یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان به پایان می رسد.

  آیو که از سال ۱۹۹۶ میلادی مدیریت تیم طراحی اپل را بر عهده داشت قصد دارد پس از ترک اپل یک شرکت طراحی مستقل را تاسیس کند و به مشتریانی از جمله اپل خدمات خود را ارائه نماید.

  Apple

  این شرکت که LoveFrom نام دارد حاصل به هم پیوستن آیو و طراح شهیر مارک نیوسان است و علیرغم آنکه آیو پست مدیریتی اش را در اپل ترک می کند، هم او و هم شرکت متبوعش اعلام کرده اند که وی همچنان روی برخی از پروژه های اپل کار خواهد کرد.

  به این ترتیب از سال جدید جانی آیو همچنان روی برخی پروژه های اختصاصی اپل کار خواهد کرد و تیم با استعدادی هم که او از خود به یادگار گذاشته زمام امور را در شرکت بر عهده می گیرند. تیم کوک مدیرعامل اپل در بیانه خبری تازه ای پیرامون جدایی آیو چنین گفته است:

  بعد از این همه سال همکاری نزدیک، خوشحالم که این همکاری همچنان ادامه پیدا می کند و امیدوارم که همکاری طولانی مدتی را در آینده با جانی داشته باشیم.

  آیو یکی از طراحان صنعتی مطرح دنیاست که روی محصولات شناخته شده ای از جمله مدل های مختلف مک، آیپاد، آیفون، آیپد و اپل واچ کار کرده است و دستی هم در طراحی مقر تازه اپل با آن ظاهر سفینه ای شکلش داشته. همچنین حس و ظاهر دوست داشتنی فروشگاه های اپل نیز تا حدودی مرهون ذوق و استعداد او در طراحی است.

  آیو به تازگی صداگذاری روی یک ویدیو با موضوع طراحی مک پرو جدید را به اتمام رسانده که چندی پیش معرفی شد اما به لحاظ طراحی نتوانست مخاطبان اپل را راضی کند. اما در کنار سخت افزار، او نقشی تاثیر گذار هم در باز طراحی نرم افزارهای اپل داشته است و اگر خاطرتان باشد iOS 7 را با ظاهر متفاوتش او در سال ۲۰۱۳ به مخاطبان معرفی کرد و اثر انگشت او را می توان در سیستم عامل دسکتاپی اپل نیز مشاهده کرد.

  اپل اعلام کرده ایوانس هنکی که هم اکنون معاونت طراحی صنعتی آن را بر عهده دارد و آلن دای معاونت طراحی رابط کاربری انسانی از این پس مستقیما به جف ویلیامز گزارش می دهند که بعد از رفتن آیو بخش اعظمی از زمان خود را با تیم طراحی سپری خواهد کرد.

  آیو در رابطه با جدایی اش از اپل چنین گفت:

  بعد از حدود سی سال و انجام پروژه های متعدد، بسیار به خاطر تلاش هایمان برای ایجاد یک تیم طراحی و پردازش در اپل به خود میبالم. امروز این تیم از هر زمان دیگری در تاریخ اپل قوی تر، پویا تر و با استعدادتر است. این تیم قرار است که تحت مدیریت بسیار خوب ایوانس، آلن و جف به کارش ادامه دهد که از نزدیک ترین همکاران من بودند. من بسیار به همکاران طراحم در اپل که همچنان در زمره دوستان نزدیکم باقی می مانند ایمان دارم و امیدوارم سال های زیادی را در کنار آنها کار کنم.

  بعد از بازگشت دوباره استیو جابز به اپل در سال ۱۹۹۷ آیو رابطه نزدیک و دوستانه ای با او پیدا کرد و یکی از اولین پروژه های مشترک این دو نفر نیز آیمک ۱۹۹۸ بود. آیو از چنان جایگاهی نزد جابز برخوردار بود که که در سال ۲۰۰۷ و همزمان با رونمایی از نسخه اولیه آیفون جابز روی استیج با او تماس صوتی گرفت.

  با وجود آنکه آیو در ویدیو کلیپ های بسیاری با موضوع طراحی ظاهر شده و این سالها او را خیلی مقابل دوربین خبرنگاران دیده ایم اما که در رابطه با زندگی خصوصی اش بسیار محتاط عمل کرده و اطلاعات چندانی در این رابطه در دست نیست.

 • @behzad وی پی ان دست من نیست متاسفانه!