۱۳ آبان، ۱۳۹۹

۴ هفته پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی دریافت اطلاعات از api بدون رفرش جواب داد.

@ehsaan_f

خب اشاره کردم بالا ری اکت رو اطلاعی ندارم !!!

در مورد Real Time بودن هم هم گفتن که اصن ری اکت و ویو برای این کار اومدن در ضمن ‍SSR یه سرنخه که دادم بهشون که وقتی خواستن یکم پیشرفته تر و بروز تر کار کنن بدونن که میخوان چیکار کنن چون قطعاٌ‌به کارشون میاد تو آینده.

در مورد لاراول هم چون کسی که داره راهنمایی میکنه لاراول رو کار کرده اگر چیز دیگه ای کار کنه از طریق اون میتونه راهنمایی کنه !! اینقدر سخته درک این موضوع؟!

۴ هفته پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی نحوه استفاده از کتابخونه jwt در لاراول ؟ جواب داد.

@majid66313

متاسفانه کار نکردم با این کتابخونه ای میگید از دوستان دیگه بپرسید

۱۱ آبان، ۱۳۹۹

۴ هفته پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی اتصال پروژه لاراول به دیتابیس سرور جواب داد.

@iman.r

خب بالا هم گفتم یک سری کانفیگ ها رو باید داخل سرور تون انجام بدید همین پورتی رو که گفتید رو میشه محدود کرد و گفتم تو بحث امنیت پروژه خیلی فاکتور ها هست بله همین کافی هست که از طریق فایلenv استفاده کنید و نیاز به چیز خاصی ندارید البته اگر یه سرور قدرتمند باشه میتونید همشو یکجا هندل کنید چون پخش کردن پروژه داخل چند سرور یک سری مشکلاتی داره.

۴ هفته پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی بهترین راه برای دیدن ویدئو‌های آنلاین از یوتیوب جواب داد.

@arman_abbasi

راه های زیادی هست برای این کار

در موردش تو این گفتگو بحث شده اینجا

۴ هفته پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی توکن و منقضی کردن آن توسط ادمین جواب داد.

@kasra.s

این کار بسیار ساده ای هست بعد از اون مراحلی که شما گفتید توکن رو destroy کن و از بین ببر که نتونه کاری انجام بده .

اگر از سیشن ها هم برای توکن استفاده میکنی که خیلی راحت میشه کارت

۴ هفته پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی نحوه استفاده از کتابخونه jwt در لاراول ؟ جواب داد.

@majid66313

دقیقاٌ با چه مشکلی روبرو می شید و چه چیزی رو میخوایین لطفاٌ عکس و مستندات بدین و این که آیا قبلاٌ کار میکرده و الان در ورژن ۸ کار نمیکنه؟!

۴ هفته پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی اتصال پروژه لاراول به دیتابیس سرور جواب داد.

@iman.r

این کار به سادگی انجام میشه و لاراول قبلاٌ فکر این هارو کرده و یک فایل .env گذاشته برای پروژه های لاراول و اگر دقت کرده باشید اونجا یوسر نیم و پسورد و مسیر دیتابیس رو معلوم میکنه که شما به راحتی میتونید آی پی سرور دیتا بیستون رو داخل اون فایل قرار بدین و باید خیلی مواظب اطلاعات این فایل باشید. که لو نره البته بحث امنیت پروژه ها خیلی بحث گسترده ای هست و فاکتور های زیادی داره و تو کار شما همین که از اطلاعات داخل فایل.env محافظت کنید و یک سری کانفیگ هارو داخل سرور تون انجام بدین تا امنیتتون تا حدودی تامین بشه.

۲۴ مهر، ۱۳۹۹

١ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی دریافت اطلاعات از api بدون رفرش جواب داد.

@mobinroshnas

خب از سیستم ssr میتونید استفاده کنید و با ویو راحت میشه هندل کرد ری اکت رو اطلاعی ندارم اصن کتابخانه هایی مثل ری اکت و ویو برای این کار اومدن که صفحه رفرش نشه و بتونید دیتا ها رو هندل کنید.

البته دوستان گفتن میتونی از websocket استفاده کنی ولی خب یکم دردسر داره وب سوکت اگر از لاراول استفاده میکنید میتونید از livewire هم برای این کار کمک بگیرید.

١ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی مشکل دی داس برای سرور جواب داد.

@majidkm

مگه میشه الان تقریباٌ همه از Cloudflare دارن استفاده میکنن؟

بعد استفاده باز دیداس خوردین>/!

۲۰ مهر، ۱۳۹۹

٢ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی یک ایده جدید جواب داد.

@m-p

ایا نمونه ازش داری تا کجا پیش بردی و توسعش دادی ؟

در ضمن در مورد اسپانسر یه چیز بگم تو ایران زندگی میکنیم خودمون رو قول نزنیم که یه پروژه مینویسم و میفروشمش به سپاه و یا هر جای دولتی اینجا خودت باید کاری برای خودت انجام بدی حمایت هم خودت باید از خودت بکنی نه یک نهادی.

اسپانسر شخصی و شرکت های خصوصی بهترین گزینه هستند البته باید پروژه تون قانعشون کنه که سود داره برای اون مجموعه

راه هم برای ثبتش هست میتونید مراجعه کنید اگر در تهران هستید به وزارت صنعت و معدن و یا اگر در شهرستان هستید میتونید به دفاتر وزارت تو مرکز استان مراجعه کنید. و قبل از رفتن به اونجا باید یک سری چیز ها رو اماده کنید چون گذروندم این مراحل رو اول که میرید باید یک شرکت ثبت شده داشته باشید و شماره ثبتی شرکت رو میخوان اونجا ازتون بعد از این که گرفتین یک بیزینش پلن از ایده و کارتون به صورت Canvas نسبتاٌ بزرگ میخوان ازتون که باید تمام باید ها و نباید هاتون اونجا باشه به همراه دفترچه و اگر تایید کردند اگر اپلیکیشن بود ارجاتون میدن به وزارت ارتباطات و وزارت ارشاد که از هر دو این ها باید مجوز بگیرید که هر کدومشون یه داستان داره بعد همه این ها باید نماد اعتماد بگیرید برای اپلیکیشنتون و این رو در وزارت ارشاد کدش رو ثبت کنید بعد همه این ها تازه شروع میکنید به کارتون . :)

برای همین میگم یه مجموعه خصوصی یا شرکت باید پیدا کنید هم اسپانسر و هم همه این مراحل رو از طریق اون ها طی کنید که تازه اگر به توافق برسید یه سودی میزارن کف دستتون کلیت ماجرا رو تعریف کردم براتون و خودتون هم قطعاٌ میرسید بهشون و این هارو در جواب سوالتون گفتم و هدفم نا امیدی نیست و شما با پشتکار و تلاش و هدفتون که دارید اگر بخواهید میتونید برسید بهشون.

٢ ماه پیش ١۵۰۰+ امتیاز
نویسنده @amin یک مقاله تازه به اسم تغییر صفحه بندی دیفالت در لاراول نوشت.

با عرض سلام خدمت دوستان و سَروران گرامی بعد از آپدیت سنگینی که لاراول 8 داد و بسیاری از چیز هایی که بی خودی تغییر کردند هی مشکلاتی سد راه میشن و یکی از اون ها صفحه بندی در لاراول هست که در ورژن های قبلی به صورت دیفالت از Bootstrap استفاده می شده که در ورژن جدید از Tailwind استفاده شده و اگر شما قبلاٌ پروژه هایی داشتید و از بوت استرپ استفاده کردید یا همین الان دارید ازش استفاده میکنید در بحث صفحه بندی با مشکلی مواجه میشید که صفحه بندی به صورت دیفالت داره از صفحه بندی Tailwind استفاده میکنه و استایل ها و کد های شما موقع استفاده از این صفحه بندی با مشکل روبرو میشه مثل عکس پایین :

صفحه بندی تِلویند

اگر با مشکل بالا روبرو شدید لاراول یک راه حل یا راه درو گذاشته برای توسعه دهنده ها ( اگر نبود کلی داستان داشتیم که باید صفحه بندی اختصاصی خودمون رو استفاده می کردیم) . و اما اون راه درو اینه که با تغییر دادن متد boot در AppServiceProvider و تغییر دادن متد Paginator به بوت استرپ است که میتونیم از صفحه بندی بوت استرپ استفاده کنیم مثل شکل پایین :

تغییر متد

نکته بسیار مهم
 • لطفاٌ به متد Paginator دقت کنید که حتماٌ از use Illuminate\Pagination\Paginator استفاده کنه.

و در آخر بعد از تغییر دادن دیفالت صفحه بندی شما به حالت عادی بر میگرده مثل شکل پایین:

استفاده از بوت استرپ

هرگونه سوالی و یا نظر و انتقادی بود میتونید در زیر همین مقاله مطرح کنید . در آخر امیدوارم مقاله مورد پسندتون باشه و وقت گران بهای شما عزیزان رو تلف نکرده باشه شاد و خندون و سلامت باشید.

۱۱ مهر، ۱۳۹۹

٢ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی React Native یا Flutter جواب داد.

@arman_abbasi

منظور از پرفورمنس بهتر چی هست چه چیز هاییش فرق میکنه ؟

اگر کسی جوای این سوال رو بده معلومه که چی کار کرده اگر فلاتر کارنه میگه فلاتر و ری اکت نیتیو کار کنه میگه اون والا بنده که شخصاٌ فلاتر کار میکنم و دلیل خاصی هم ندارم خیلی کنجکاو بودم که برم و یکبار امتحانش کنم فعلاٌ که خوب بوده الان چند نفر از دوستان من که جاوا کار میکردن سویچ کردن رو فلاتر دارن کد میزنن بسیار هم راضی هستند.

در مورد ری اکت نیتیو هم نمیتونم نظری بدم چون کار نکردم.

۸ مهر، ۱۳۹۹

٢ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی مشکل دی داس برای سرور جواب داد.

@majidkm

خب خیلی کار هارو باید قبل دیداس خوردن انجام بدید که جلوی دیداس رو بگیره مثلاٌ سایت خودتون رو به یک سرور Cloud و آنتی دیداس مثل Cloudflare و اگر ایرانیش رو هم میخواهید ابر آروان این کار بطور خیلی چشم گیری جلوی دیداس رو میگیره ولی اگر احیاناٌ این کار رو نکردید باید اولین کاری که بعد دیداس باید انجام بدید سریعاٌ با پشتیبانی سرور خودتون تماس بگیرید گرچه خود سرور ها تضمین این که دیداس نخورید رو میدن.

تو بعضی ار فریم ورک ها هم میتونید تعداد درخواست هارو از طرف خود اپلیکیشن بلاک کنید . ولی بهترین راهش اینه که به یک سیستم آنتی دیداس معرفی کنید سایت خودتون رو.

٢ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی 419 PAGE EXPIRED جواب داد.

@amin1972

این ارور زمانی پیش میاد که شما توکنی برای لاراول ارسال نمیکنید چک کنید ببینید آیا اون فرم لاگینی که هست به همراه خودش توکن داره یا نه اگر نداشت کاری که @matin گفتند انجام بدید و چک کنید.

۲ مهر، ۱۳۹۹

٢ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی سیستم احراز هویت جواب داد.

@amirq

دقیقاٌ بگین چی میخواهید و موضوع پروژتون چیه!!

۲۶ شهریور، ۱۳۹۹

٢ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی ویندوز و لینوکس جواب داد.

@mohammadbohluli

خودتون جواب سوالتون رو دادین با هر کدوم راحت تر میتونید هندل کنید . اصن ربطی نداره به این که با لینوکس برنامه نویسی بهتره و این داستان ها لینوکس رو به عنوان یک توسعه دهنده باید بلد باشید به طور مثال بتونید کانفیگ های لینوکس رو برای سایت یا سرور انجام بدید گرچه این برای یک توسعه دهنده الزامی نیست.

حالا بنده به شخص خودم با هر 2 تاش کد میزنم ولی خوب ویندوز راه اندازی یک سری چیز ها شسته رفته تره به طور مثال پروژه ای که با ویندوز میزنم میارم رو لینوکس روت و بقیه توابعش رو چک میکنم در این حد و با هر 2 تا سیستم عامل به صورت همزمان کد میزنم.

۲۰ شهریور، ۱۳۹۹

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی ایجاد کیف پول ارز دیجیتال برای کاربران سایت جواب داد.

@iman.r

از کجا میدونید نیست؟ کد سورسشون رو مطالعه کردید؟!

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی صف مشترک لاراول در چندین سرور جواب داد.

ساختار کلی ماژول ``

قسمت تست های ماژول:

قسمت هسته پروژه که پروایدر ها کنترلرها و سیستم روتینگ داخل اون قرار گرفتند:

تو خیلی از جاها میتونید از خود لاراول کمک بگیرید چون قبلاٌ کدهاشو خودش زده لازم نیست بییاید از اول بنویسید فقط استفاده کنید.

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی زبان های منفور سال ۲۰۲۰ جواب داد.

@samikaner

ارادت 😉

۱۹ شهریور، ۱۳۹۹

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی زبان های منفور سال ۲۰۲۰ جواب داد.

@samikaner

به این سوال شما در یکی از ویدیو های پارس کلیک هم در کامنت هاش جواب داده شده. حتماٌ نگاه کنید .

👈 اینجا

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی صف مشترک لاراول در چندین سرور جواب داد.

@3aeed_rm6

تقریباٌ یه همچین چیزی ولی نه به اون پیچیدگی لاراول چون اونجا متد هایی هست که مطمئن هستم نه من و نه شما تا حالا اسمشون هم نشنیدیم.

ببینید پروایدر های و اون مکانی که گفتید نقطه اتصال ماژول به لاراول هست دیگه دقیقاٌ باید همچین کار رو بکنید.

میتونم براتون از ساختار اون ماژولی که بالا گفتم بهتون یه عکس و نمونه نشون بدم که بدونید چیکار دارید میکنید.

به این کار میگن ماژول نویسی دیگه :)))

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی ایجاد کیف پول ارز دیجیتال برای کاربران سایت جواب داد.

@iman.r

ببنید اکثر این سیستم ها به صورت لوکال هست و یه چرخه به صورت لوکال تو خود اپلیکیشن درست کردن و دارن معامله میکنن و پول در میارن یعنی تو دیتابیس یه عدد از یه سطر کم میشه یه یک سطر دیگه اضافه میشه و به غیر از این یه قسمت واقعی دارن که اگر دقت کرده باشید اگر بخواهید واقعی به یک کیف پول خیلی معتبر واریز کنید میگن چند ساعت طول میکشه چون این کار رو دارن دستی انجام میدن.

و اون امار هایی هم که نشون میدن یه ای پی آی هست که گرفتن و لحظه ای معامله میکنن ولی در اصل اون معامله داخل چرخه لوکال اون سایت داره انجام میشه ولی به صورت جهانی.

استراتژی بسیار کثیفی هست.

۱۸ شهریور، ۱۳۹۹

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی صف مشترک لاراول در چندین سرور جواب داد.

@3aeed_rm6

این هم راه حل داره میتونید برای چیزی که میخواهید یه ماژول یا پکیج ترو تمیز با TDD بنویسی در ضمن خودت میتونی برای خودت یه سرویس پرووایدر توپ بسازی و سعی کنی به هیچ چیز یا مقداری وابسته نباشه , که سعی کنید اول Mock ش رو تو تست ها بنویسید بعد که دیدید به چیزی وابستگی نداره بیارید و به صورت عملی ازش استفاده کنید. من این کار رو قبلاٌ کردم و جواب هم داده حساب کنید که یه ماژول داشتم که 5 تا پلتفرم از اون سرویس می گرفتند : اندروید, ای او اس , افزونه کروم, وب اپلیکیشن, و دسکتاپ اپلیکیشن من ماژولی طراحی کردم که یه هیچ یک از این سرویس ها وابستگی نداشته باشه و کلاٌ از اول واسه خودم پروایدر نوشتم و بدون هیچ مشکلی با لاراول از طریق کامپوزر سینک کردم و تا الان هم کار کرده.

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی کانفیگ vps جواب داد.

@miladbrave

این کار هم بسیار ساده هست

اولین کار اینه که یه دامنه خریداری کرده باشید

 • بعد داخل سایت کلود فلر میشید ( یا اگر ایرانیش رو میخواهید ابر آروان هم هست)

 • بعد دامنه خودمون رو واردش میکنیم و میگیم که این دامنه اشاره کنه به این آی پی (همون آی پی سرور)

 • از پلن فری استفاده کنید لازم نیست هزینه کنید.

 • بعد می یاید حالت های مختلف سایت خودتون رو به دامنه وصل میکنید به طور مثال parclick.net یا www.parsclick.net و چندین حالت مختلف که هست رو وصل میکنید به ای پی سرور.

 • بعد این کار میاید کانفیگ dns هارو انجام میدید. (dns هارو موقع خرید بهتون میدن که اون هارو تغییر میدید رو کلودی که میخواهید)

 • بعد از گذشت یه مدت از یک ساعت تا 24 ساعت dns ها که ست شد اون نام هایی که بالا زدید میتونید برای دسترسی به سایت از اون ها استفاده کنید.

خب این از ست کردن دامنه برای اون کار که شما میخواهید چند سایت داخل یک سرور تو وب سرور apache یکم پیچیده هست این داستان ولی هم apache رو توضیح میدم هم nginx .

 • nginx در این وب سرور برای هر سایت یک فایل کانفیگ وجود داره که تو مسیر مورد نظر ریخته میشه و برای هر سایت جدیدی که میخواهید اضافه کنید کافیه یه فایل کانفیگ جدید بسازید و مسیر سایت رو داخل سرور بهش بدید تمام.

 • در apache داستان یکم فرق میکنه در این وب سرور چون اومده به صورت دیفالت مسیر رو وارد کرده این یک فایل کلی داره برای سایت که برای اضافه کردن سایت جدید باید کانفیگ های مربوط به اون رو داخل همون فایل کنار فایل های دیگه انجام بدین کانفیگ هایی مثل مسیر پروژه - آی پی های ست شده و پورت های در حال لیسن و بقیه نیازمندی هایی که موجود هست این هارو از سایت خود آپاچی میتونید مطالعه کنید.

و در آخر هم بگم بحث کانفیگ سرور خیلی خیلی گسترده هست از امنیت بگیر تا پورت هایی که برای کار استفاده میشه من فقط در حد یک توسعه دهنده بلدم و توضیح دادم . امیدوارم مورد پسندتون بوده باشه .

هر سوالی بود درخدمتم.

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی صف مشترک لاراول در چندین سرور جواب داد.

@3aeed_rm6

از اونجایی که لاراول سورس باز هست باید یکم از کد هاتون رو تغییر بدید یا براش یه ماژول بنویسید.

همون جایی که پردازش ها dispatch میشه شما باید بفهمید که این پردازش به کدوم سرور رفته و از طریق همون حالا با یه سشن یا هر چیزی بیاید مقدار دهی کنید ستون جدولتون رو و موقع اتمام کار هم بلافاصله position رو تغییر بدید.

۱۷ شهریور، ۱۳۹۹

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی کانفیگ vps جواب داد.

@miladbrave

اولین کارتون اینه که یک سرور تهیه کنید چه ایرانی چه اروپا

 • از طریق کامند سیستم خودتون به اون سرور یک ssh می زنید. (یوسر و پسورد رو شرکت ارائه دهنده داده بهتون)

 • بعد که وارد شدید باید با پیام welcome مواجه بشید که نوع سرور و سیستم عاملتون رو میبینید.

 • از این طریق نرم افزار های مورد نیاز رو داخل سرورتون نصب میکنید.

 • اول چک کنید که گیت رو سرور نصب است یا نه .( اکثراٌ به صورت دیفالت نصب هست)

 • دومین کارتون اینه که وب سرور تون رو نصب کنید با توجه به این که شما apache میخواهید این مستندات رو دنبال کنید اینجا (توجه بسته مورد نظر خودتون رو با توجه به سیستم عامل مد نظر انتخاب کنید)

 • مهم اگر موقع نصب احتیاج داشتید که فایلی دانلود کنید باید دستورات لینوکسی و خط فرمان رو بلد باشید.

 • اگر وب سرور رو به درستی نصب کرده باشید اگر ای پی سرور رو داخل مرورگر تایپ کنید مشخصات وب سرور نصبی رو نشون میده.

 • گام بعدی اینه که php رو نصب کنید این مستندات رو دنبال کنید اینجا توجه!! (حتماٌ باید پیکج های مورد نیاز PHP رو هم خودتون نصب کنید مثل ویندوز اتوماتیک نصب نمیشه)

 • بعد از نصب php نیاز دارید که mysql رو نصب کنید البته اگر از اون در پروژه استفاده کرده باشید. اگر از سیستم دیگه ای استفاده میکنید اونو نصب کنید. برای mysql این مستندات رو دنبال کنید.اینجا

 • خب پیشنیاز ها تقریباٌ آماده هست برای راه اندازی اپلیکیشن لاراول هست .

 • قبل از همه چیز شما باید یک سری کانفیگ هارو داخل وب سرورتون انجام بدید. که روی apache اکثراٌ ست هست و اگر nginx بود یکم داستان داشت پورت و بقیه داستان ها.

 • بعد باید پروژه رو بریزید داخل سرور که بهترین راه و آسون ترینش اینه که این کار رو از طریق گیت انجام بدین و خیلی راحت کلون کنید داخل سرور .

 • بعد باید کامپوزر رو دانلود و نصب کنیدو به صورت گلوبال داخل سرور کانفیگ کنید. اینجا

 • بعد داخل هر مسیری که پروژتون رو داخلش کلون کردید میرید و دستور composer install رو میزنید. (اگر احیاناٌ با ارور مواجه شد بسته ای که احتیاج داره رو نصب کنیدبعد دوباره تست کنید اونجا خودش میگه که برای نصب کامپوزر کدوم بسته php رو نیاز داره). دلیل نصب کامپوزر هم اینه که پوشه vendor لاراول داخل گیت وارد نمیشه و باید اونو ایجاد کنیم به وسیله کامپوزر.

 • بعد از نصب کامپوزر داخل فایل .env میشید و کانفیگ های مورد نطرتون رو به صورت واقعی وارد میکنید که نام اپلیکیشن ها و بعضی کلید ها و یا یوسر نیم ها و دیتابیس.

 • کار بعدی که باید انجام بدید اینه که دیتابیس رو وصل کنید به اپلیکیشن اگر nginx بودید یکم داستان داشت ولی برای apache خیلی راحت میتونید phpmyadmin رو نصب کنید و از طریق اون اوکی کنید. البته داخل nginx هم میشه نصب کرد ولی خیلی داستان داره. برای نصب phpmyadmin هم مستندات زیر رو دنبال کنید.اینجا

 • بعد از نصب phpmyadmin شما به راحتی میتونید به صورت گرافیکی دیتابیس ایجاد کنید و ایمپورت رو انجام بدید. (کار خیلی آسونیه). ولی اگر احیاناٌ میخواستید با کامند و ترمینال انجام بدید اونم داستان دیگه هست که اگر خواستید توضیح میدم براتون.

 • بعد خیلی راحت اطلاعات دیتابیس رو داخل فایل .env وارد میکنید و بعد با دستور php artisan optimize کش و کانفیگ های لوکال پروژه رو پاک میکنید تا کانفیگ های جدید رو کش های جدید رو لاراول روی خودش ست کنه.

 • مهم اگر ارور با ارور 502 مواجه شدید باید لاگ خودتون رو نگاه کنید که کدوم اکستنشن هارو نیاز داره که یا داخل php نصب نیست یا غیر فعال هست اون هارو نصب و یا فعالش کنید.

 • به همین راحتی و به همین خوشمزگی :))

اگر اتصال دامنه رو هم خواستید اطلاع بدید که توضیح بدم براتون که چطوری میشه.

ببنید اینجا کار هایی رو که باید انجام بدید رو توضیح دادم به صورت کامل و جامع و سرنخه رو دادم بهتون و باید خودتون برید دنبالشون و اجرا و نصبشون کنید. این همه جامع و کامل مستنداتی برای دیپلوی کردن لاراول روی سرور نیست این ها همش تجربه شخصی هست و با سعی و خطا به دست اومده .

البته اگر دسترسی به سرویس های مثل digitalocean یا aws دارید حتماٌ از اون ها تهیه کنید چون اکثراٌ این تنظیمات روی اونها ست هست. و یا اگر میتونید از Laravel Vapor خود لاراول استفاده کنید از همش بهتره و این همه دنگ و فنگ نداره.

بازم هر سوالی بود در خدمتم.

۱۶ شهریور، ۱۳۹۹

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی کانفیگ vps جواب داد.

@miladbrave

این کانفیگ ها بسته به وب سرورتون فرق میکنه ار چه وب سروری میخواهید استفاده کنید nginx یا apachi

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی صف مشترک لاراول در چندین سرور جواب داد.

@3aeed_rm6

این کار رو خیلی ساده اگر حرفه ای میخواهید باشه با 2 تا ستون و اگر میخواهید فقط هندل کنید با یک ستون در جدول جاب تون حل میشه یه ستون درست میکنید به طور مثال به اسم position بعد حالت دهیش مکنید تو هر فاز دیگه ای مثلاٌ به صورت دیفالت اگر جابی داخل جدولتون اومد حالا به قول شما سرور 4 تو فیلد position میزنید run_sv_4 یا هرچی run4 این مشخص میکنه که این جاب در سرور 4 داره پردازش میشه بعد خیلی راحت اگر پردازش تموم شد مقدار فیلد position رو عوض میکنید مثلاٌ end_sv_4 یا end4 اینم مشخص میکنه که پردازش ها در سرور 4 تموم شده .

در حالت 2 ستونه کد نویسی یکم آسون میشه یه فیلد دیگه اضافه میکنه مثلاٌ شماره سرور sv یا server_number موقع اضافه شدن هر سطر در جدول جاب شماره سرورتون رو میریزید داخل این و داخل فیلد position حالت جاب رو مینویسید. که تموم شده یا در حال اجراست یا هر حالتی که شما مد نظرتون هست.

۶ شهریور، ۱۳۹۹

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی ایجکس یا فریمورک جواب داد.

@amirq

بببینید آژاکس سازو کارش هست که مهمه نه خودش و اسمش فقط کافیه یک بار یاد بگیرید و دفعه دیگه به راحتی میتونید ازش توی فریم ورک ها استفاده کنید البته تو فریم ورک ها اسم فرق کرده مثلاٌ تو ویو AXIOS هست اون سازو کار اسمش , منظور این هستش که فرمت و طرز کار کردش رو یاد بگیرید.

البته اگر با جاوااسکریپت کار کرده باشید خیلی راحت میتونید یاد بگیرید. همشون جاوا اسکریپت هستند اونو یاد بگیری حله.

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی انتخاب سیستم مدیریت محتوا فروشگاه اختصاصی اشتراک گذاری (بررسی و فروش ) مانند سایت ژاکت جواب داد.

@mohsen0933

چنین سیستمی رو میتونید با EDD یا Easy Digital Download در وردپرس پیاده سازی کنید. با ووکامرس + دکان هم میتونید راه اندازی کنید . ببنید شما مهندس کامپیوتر هستید و باید بهترین و بهینه ترین راه رو انتخاب کنید این سیستم از قبل وجود داره چه کاری هست که بیاید با لاراول یا هر چیز دیگه کد بزنید, این هست فقط استفاده کنید.

در ضمن اصن وردپرس شما رو محدود نمیکنه همون با php کد میزنید و یک CMS جهانی و قدرتمند هست که چند هزار نفر توسعش دادن برای سئو همین به دلیل این که استاندارد ها و الگوریتم های روز دنیا به وسیله افزونه ها پیاده سازی میشه و کمک شایانی میکنه براتون .

در آخر هم بگم اسکریپتی وجود داره عین سایت RTL که تو خود سایتشم میفروشه اسکریپت برای وردپرس هم هست تمام چیز هایی که شما میخواهید توش داره حتی ربات تلگرام و اپ موبایل هم داره .

پس دست بکار بشید سریع راه بندازید این چیزی که شما میخواهید تو 1 هفته ران میشه و شروع به کار میکنه .

۳۱ امرداد، ۱۳۹۹

٣ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی هاست رایگان برای تست جواب داد.

@amirq

اگر صرفاٌ برای تست و توسعه میخوایی میتونی از سرویس های gitlab استفاده کنی از سرویس های ایرانی هم میتونی لیارا رو داشته باشی.

سرویس های دیگه هم مثل هِروکو و azure هم هستند .

اگر برای راه اندازی اپلیکیشن میخوایی میتونی از سرویس های ابری کمک بگیری که اکثراٌ تو سفارش ها پیشنیاز های لاراول روش نصب هستد که با یه سرچ توی گوگل میتونی پیدا کنی نمی خوا اینجا اسم ببرم.

۲۴ امرداد، ۱۳۹۹

٣ ماه پیش ٢۰۰۰+ امتیاز
نویسنده @amin یک درس تازه به اسم طراحی فروشگاه + درگاه پرداخت نوشت.

۷ تیر، ۱۳۹۹

۵ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی Runing php files in the other directorys exept /var/www/html جواب داد.

@m-p

اگر روی لوکال هستید باید یک متغیر سراسری env variable تعریف کنید چه داخل لینوکس چه داخل ویندوز این یعنی این که پی اچ پی خودتون رو به صورت سراسری در سیستم تعریف کنید که در هرجایی که لازم دارید استفاده کنید. با یه سرچ راحت میتونید این کار رو انجام بدید چون روی هر سیستم عامل فرق میکنه این داستان.

اگر روی سرور مجازی هستید دوباره باید این کار رو انجام بدید و یکم سخته و دردسر داره که با پرداخت یه مبلغ ناچیز پشتیبانی سرور این کار رو براتون انجام میدن

۵ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی api گوگل مپ جواب داد.

@mobinroshnas

دقیقاٌ مال تحریم هاست این موضوع

و در مورد دوم اینه که بله پولی هست ولی پولش اینقدر نیست یه مورد دیگه که برای 10000 هزار بارگذاری رایگان هست برای تست اپلیکیشن خیلی عدد بزرگی هست. و اگر خواستید در پروژه استفاده کنید کسی که صاحب پروژه هستش پولشو پرداخت میکنه .

۶ تیر، ۱۳۹۹

۵ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی جنگو یا لاراول یا ریلز کدام یک! جواب داد.

@samikaner

لطفاٌ از قسمت جستجوی انجمن استفاده کنید, چون این سوال شما چندین بار به صورت های مختلفی پرسیده شده پیشنهاد میکنم به پادکست ها و مصاحبه ها و درس نقشه راه برای توسعه دهنده های سایت مراجعه کنید .

۵ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی api گوگل مپ جواب داد.

@mobinroshnas

اگر اپلیکیشنتون داخل ایران میخواد کار کنه گوگل مپ جواب نیست و تحریم هستیم برای این کار پیشنهاد میکنم از سیستم سیدار مپ استفاده کنید و کل نقشه ها و لوکیشن های کشور داخلش هست و مستندات و api های خیلی راحتی داره و این کاری که شما میخواهید رو به راحتی میتونید داخلش انجام بدید.

اکثر پروژه هایی که کار کردم رو مهاجرت دادم به این سرویس که هم میتونی داخل sdk ها و هم میتونی داخل وب اپلیکیشن ها ازش استفاده کنی و کلاٌ هم پارسی هست.

۲۵ خرداد، ۱۳۹۹

۵ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی بررسی سرعت لاراول و پی اچ پی جواب داد.

@test

لطفاٌ جواب رو دوباره با دقت مطالعه کنید!!!

۱۵ خرداد، ۱۳۹۹

۶ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی چطور توییت های یک صفحه رو در لاراول نشان بدیم؟ جواب داد.

@mobinroshnas

نه این بستگی به موضوع داره الان بسیاری از خبر گذاری ها خزنده دارند که داخل تویتر میچرخه و خبر جمع میکنه و در ج میکنه تو سایت ولی فیلتر نیستند این بستگی به موضوعی داره که دارین کار میکنید

۱۴ خرداد، ۱۳۹۹

۶ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی چطور توییت های یک صفحه رو در لاراول نشان بدیم؟ جواب داد.

@mobinroshnas

برای این کار میتونی از پکیج های مختلفی استفاده کنی و باید پراکسی کردن هم یاد بگیری چون داری از یک سایت فیلتر شده دیتا میکشی بیرون یه راه خیلی ساده تر هم اینه که میتونی یه ‍‍‍Web Scarper بنویسی و تون صفحه ای رو که مد نظر داری هر دیتایی رو بخوایی استخراج کنی.

۱۴ اردیبهشت، ۱۳۹۹

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی چطوری پی اچ پی رو از اول قدم به قدم یاد بگیرم؟ جواب داد.

@amirq

با نظر @amir موافق هستم شما یک نقشه میخواهید برای رسیدن به چیزی که میخواینن .

ببینید اول این که اصطلاح نوب واژه خوبی نیست که برای خودتون استفاده میکنید در برنامه نویسی و یاد گیری , این اصطلاح ماله گیمر ها هست و ماله کسانی هست که میخوان بگن ما برتریم و شما از ما پایین تر هستید , بعد میخوام با یک مثال موضوعی رو که مطرح کردید جوابش رو بدم ببینید مثلاٌ شما میرید ثبت نام میکنید به یک اکادمی فوتبال و میگید من میخوام فوتبالیست بشم بعد یک مدت که میگذره میگد ای بابا چرا من نمیتونم مثل فلان بازیکن فوتبال اروپایی بازی کنم یا مثل اون تکنیک بزنم جواب سوال اینه که همه این ها مهارت هست و با تمرین خیلی خیلی زیاد به دست میاد ما میایم چند دقیقه بازی کردن اون بازیکن رو میبینیم و میگیم وای چقدر خوب بازی میکنه و میاین خودتون رو مثل اون بار میارین غافل از این که از بک گراند قضیه هیچ خبری ندارید و نیمدونیم که چندیدن هزار ساعت اون تمرین کرده که میتونه توی چند دقیقه اینطوری خوب بازی کنه .

برگردیم به بحث خودمون اون حوزه هایی که بالا گفتید اکسپلویت نویسی یا بات تلگرام یا نمیدونم خزنده برای جمع آوری اطلاعات یا هرچی همشون رو میشه با php هندل کرد ولی خب مثال فوتبال دوباره اینجا میاد وسط دروازه بانی یک پست هست نمیدونم دفاع یک پست هست یا حمله یک پست هست و خیلی چیز هایی دیگه همه این ها میتونی باشی

ببینید اگر حوزتون رو انتخاب نکردین پیشنهاد میکنم این کار رو بکنید اگر به بحث های هک و امنیت علاقه دارید نیاید به طور مثال لاراول یاد بگیرید حوزتون رو درست انتخاب کنید

در آخر هم بگم که همه اون کسایی که میبینی اکسپلویت مینویسن (حالا بات تلگرام آسونه چیزی نیست) اگر پیشینه اون هارو نگا کنی میبینی با سال ها تمرین و تکرار و پروژه های مختلف به این سطح رسیدن هیچ وقت صفر خودتو با 100 بقیه مقایسه نکن اونا هم موقع ای که شروع کرده بودن از صفر بوده هیچ کس این تجربه و اطلاعات رو از طریق وحی دریافت نمیکنه کار میکنه و تمرین میکنه شکست میخوره و خیلی داستان های دیگه الان کسی که لاراول رو نوشته و با گروهش داره توسعه میده کسی نیست که 4 ساله داره کد نویسی میکنه قطعاٌ بیشتر از 10 یا 15 سال هست که توی این حوزه هست , یه واقعیت معروفی هم هست که تو همه حوزه ها صدق میکنه و میگه که تو هر چیزی که میخوایی توی اون استاد بشی حداقل باید 10 هزار ساعت کار مفید روی اون انجام داده باشی. الان با خودتون فکر کنید میگید کل وقت مفیدی که من گذاشتم 80 ساعت هم نمیشه.

یه مورد هم در مورد Step by step بگم که سعی کنید داکیومنت اون چیزی رو که یاد میگیرید خودتون بشینید بخونید چون تو دنیا هیچ کس هیچ کس به خوبی اونی که خودش اون رو نوشته نمیتونه بهتون توضیح بده اونو مطلب رو (خود من این اشتباه رو داشتم و الان هم تجربه شده اگر چیز جدیدی رو بخوام یاد بگیرم اول میرم داکیومنتشو میخونم )

۷ ماه پیش ١۵۰۰+ امتیاز
نویسنده @amin یک مقاله تازه به اسم درست کردن ماکرو برای تست نویسی در لاراول نوشت.

راستش همین اول موضوع اشاره کنم که تست نویسی و درست کردن Mock خودش چالش زیادی داره و واقعاٌ دیگه حوصله برای بعضی کارهای روتین نمیمونه و این شد به فکر افتادم که چطوری میتونم کامند هایی که برای اجرای تست ها دارم دستی تایپ میکنم ( خیلی از مواقع هم اشتباه تایپی پیش میاد) رو به یه شیوه ساده تر انجام بدم و این کار به صورت اتوماتیک انجام بشه و چون قبلاٌ ها با ماکروها زیاد کار کرده بودم دیدم که داخل PhpStorm هم این امکان وجود داره و میتونی ماکرو خودتو تعریف کنی تا یک سری از کار هارو برات انجام بده تو ادامه این مقاله آموزش درست کردن ماکرو برای تست نویسی در لاراول رو با شما به اشتراک میذارم.

تعریف ماکرو به روایت ویکی پدیا ( تا حدودی درسته) :

یک کلان‌دستور یا ماکرو (به انگلیسی: macro) در علوم رایانه یک الگو یا قاعده است که مشخص می‌کند چگونه بر اساس یک فرایند از قبل معین شده، یک ترتیب ورودی بخصوص (که معمولا ترتیبی از نویسه‌ها هستند) باید به یک ترتیب خروجی جایگزین‌شده (که آن نیز معمولا ترتیبی از نویسه‌ها می باشد) نگاشت(تناظر) یابد.

شروع کنیم
 • قدم اول : در اولین قدم باید یک ماکرو برای خودمون ضبط کنیم که از طریق مسیر زیر میشه این کار رو کرد (در نظر داشته باشید که دکمه استارت رو زدید شروع به ضبظ میکنه پیشنهاد میکنم اول مقاله رو کامل بخونید بعد این کار رو انجام بدید تا با مشکلی مواجه نشید) Edit -> Macros -> Start Macro Recording

عکس - مرحله اول: مرحله اول

بعد این کار چون من برای تست میخوام این کار رو انجام بدم و این کار هم داخل کامند انجام میشه میایم بعد این که رکورد رو زدیم کلید های ترکیبی Alt + F12 رو فشار میدیم تا ترمینال PhpStorm باز بشه بعد داخلش ترمینال کامند اجرای تست رو مینویسیم و Enter رو فشار میدیم تا اجرا بشه به شکلی که در تصویر زیر میبینید:

عکس - مرحله دوم: مرحله دوم

بعد این کار میایم دوباره به مسیر Edit -> Macros -> Stop Recording Macro و روی Stop Recording Macro کلیک میکنیم که بعد یک پنجره باز میشه و از ما میخواد یک اسم برای ماکرو خودمون ایجاد کنیم هر اسمی رو دوست داشتید میتونید قرار بدید ( پیشنهاد اینه که اسمی رو بذارید که بعداٌ که خواستید مراجعه کنید بفهمید که چه کاری رو براتون انجام میده)

خب تا اینجا برامون کافیه و میتونید با مراجعه به قسمت ماکرو ها ماکرو خودمون رو روش کلیک کنیم و استفاده کنیم ولی بازم کار مارو سریعتر نکرد این کار (اگر خودمون تایپ میکردیم بهتر بود خب :) )

برای اون هم راه حل هست که بیایم براش کِی بایند KeyBind یا کِی مپ Keymap یا شورت کات Shortcut تعریف کنیم که البته این کار به 3 روش انجام میشه :

 • Add Keyboard Shortcut (میتونیم از کلید یا کلید های ترکیبی داخل کیبورد استفاده کنیم)
 • Add Mouse Shortcut (میتونیم از کلید های ماوس های حرفه ای استفاده کنیم)
 • Add Abbreviation (میتونیم از کوته نوشته ها استفاده کنیم (البته اگر ترجمه فارسیش درست هست))

این مواردی که بالا گفته شد برای این موضوع هست که بدون مراجعه به اون مسیر ماکرو ها براشون کلید هایی تعریف کنیم که هر موقع اون کلید هارو فشار دادیم اون ماکرو برامون اجرا بشه یعنی ( به صورت اتوماتیک بره ترمینال رو برامون باز کنه و اون دستور تست رو برامون تایپ کنه و بعد اینتر رو بزنه و ما نتیجه رو مشاهده کنیم)

اما برای تعریف این ها باید به مسیر Setting -> Keymap -> Macro -> PhpUnit البته اون Phpunit که آخر نوشتم اسمی هست که من برای ماکرو خودم گذاشتم شما اسم خودتون رو اونجا میتونید مشاهده کنید و بعد روش راست کلیک کنید و اون 3 تا گزینه که بالا گفتم رو مشاهده کنید

عکس - مرحله سوم: مرحله سوم

بعد این که یکی از گزینه ها رو انتخاب کردید (پیشنهاد میشه که کیبورد رو استفاده کنید) یک پنجره باز میشه و میگه که کلید های خودتون رو تعریف کنید حالا من در عکس پایین کلید ترکیبی Alt + A رو استفاده کردم شما میتونید هر کلیدی که دوست داشتید انتخاب کنید .

 • نکته بعضی از کلید های ترکیبی که میخواهید استفاده کنید برای خود Php Storm استفاده شده و اونجا بهتون هشدار میده که اون کلید ترکیبی که میخواهید استفاده کنید برای فلان کار هست پیشنهاد میکنم از اون کلید های ترکیبی استفاده نکنید.

عکس - مرحله چهارم: مرحله چهارم

بعد این که اوکی رو زدیم به راحتی هر جایی که هستیم در Php Storm اون کلید ترکیبی رو اگر بزنیم ماکرویی که ضبط کردیم رو برامون اجرا میکنه به همین راحتی .

در ضمن شما میتونید گزینه های دیگه رو تست کنید که مثلاٌ یک کوته نوشته تعریف کنید که من برای خودم کلمه amin رو تعریف کردم که که اگر در موقع سرچ amin سرچ بشه تو نتایج میاره و اگر روش کلیک شد اون ماکرو رو اجرا میکنه

۷ اردیبهشت، ۱۳۹۹

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی تاثیر ریاضی در برنامه نویسی جواب داد.

@ahmadreza-eynali

اینجا جا مکانی هست برای سوال کردن عزرخواهی معنی نداره, این نشانه معرفت شماست.

این کاری که گفتین به راحتی انجام میشه و به این اپلیکیشن ها اصولاٌ وب ویو میگن پیشنهاد من اینه که اول مزایا و معایب این اپلیکیشن هارو بررسی کنید .

شما باید در این میان خیلی چیز هایرو در نظر بگیرید که اولین و مهمترین بحثش بحث رسپانسیو این موضوع هست , بعد خیلی موارد دیکه , خب تو این میان همون طور هم که گفتید میتونید از سایت های واسط برای این کار انجام بدید که اکثراٌ هم این نوع سایت ها پول در یافت میکننن برای این کار و هیچ وقت هم سیر نمیشن , پیشنهاد دوم اینه که خودتون بیاید تبدیل کنید و یک اپلیکیشن وب ویو بسازید . که با یک گوگل کردن ساده میتونید سر نخ موضوع رو به دست بیارید و ادامه بدید. یه راه سومی هم هست که میتونید به یک نفر که این رو قبلاٌ کار کرده و حرفه ای هست تون این موضوع یه پولی بدید که براتون کار کنه و شما هم بشینید کنارش یاد بگیرید که چطوری این کار رو انجام میده که فک نکنم مبلغ زیادی رو درخواست کنه

۶ اردیبهشت، ۱۳۹۹

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی تاثیر ریاضی در برنامه نویسی جواب داد.

@ahmadreza-eynali

نه هیچ الزامی نیست که خودتون طراحی کنید فقط ساختارش رو بدونید میتونید با api نوشتن دسترسی داشته باشید به اطلاعات سایت از طریق اپلیکیشن و هر موقع هم خواستید میتونید تغییر بدید و ورژن های جدید اپلیکیشن رو بدید بیرون.

البته یه راه دوم هم هست ولی کار درستی نیست این کار که شما با کراول کردن دسترسی داشته باشید به اطلاعات سایت که این یه نوع دزدی محسوب میشه و کار خوبی نیست همون راه اول خوبه.

۵ اردیبهشت، ۱۳۹۹

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی تاثیر ریاضی در برنامه نویسی جواب داد.

@ahmadreza-eynali

متاسفانه این کار امکان پذیر نیست چون زمانی که شما اون اپلیکیشن رو میسازید یه توکن هش شده میده بهتون که داخل سرور اون سایت ها هست و شما نمیتونید کاری انجام بدید .

بهترین کار اینه که خودتون بنویسید.

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی تاثیر ریاضی در برنامه نویسی جواب داد.

@ahmadreza-eynali

سایتتون رو یا چه زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی طراحی و تولید کردید؟

برای تبدیل کردن سایت به اپلیکیشن اندروید باید برنامه نویسی اندروید رو تاحدودی بلد باشید , بعد از طریق سایتتون به اپلیکیشن اندروید api بفرستید و اون هارو داخل اندروید هندل کنید و نشون بدید.

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی قدرت دیتابیس MySQL جواب داد.

@woohee

خب باید mvc رو یاد بگیرید داخل php و بدونید که چرا باید از mvc استفاده کنید

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی تغییرات در صفحه محصول ووکامرس جواب داد.

@aamir

این کار اصن درست نیست که با ناموجود بودن محصول خود محصول رو پاک کنید به راحتی گوگل شما رو میبره داخل پنالتی و رنکتون افت میکنه محصولی که داخل سایت میندازید باید پایدار باشه حتی کمپانی های بزرگ فروشگاه اینترنتی هم این کار رو نمیکنن و میبینید که محصول حتی تولیدش هم متوقف شده ولی باز هم داخل سایت هست و حذفش نکردن

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی بهترین نرم افزار برگزاری جلسه دونفره جواب داد.

@nikbakht

همه این چیز هایی که گفتید داخل اسکایپ هست حتی میتونید تا 16 نفر با هم کنفرانس داشته باشید

۷ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی نظرتون راجب ثبات #C جواب داد.

@mohammadbohluli ببینید دلیلش اینه که اکثراٌ جاهای رسمی و اکادمیک دارن از این تکنولوژی ها استفاده میکنن از دانشگاه ها بگیر تا بسیاری از مراکز دولتی اکثر این مکان ها از net.دارن استفاده میکنن برای اپلیکیشن ها و سامانه هاشون و تو دانشگاه ها هم دارن net. تدریس میکنن چیز خوبی که دات نت داره اینه که با اون همه کتابخونه کار رو راحت کرده و همشو یه جا جمع کرده ولی بقیه اینطوری نیستن واسه خود PHP باید خودت کلی چیز نصب کنی. یه مورد هم که داره net. میتونی امتحان بدی و مدرکش رو هم بگیری از خود شرکت میانه رو بودنش هم گفتم برای این که جاهای رسمی و اکادمیک دارن از این استفاده میکنن ولی خوب شما ببنید پیشرفت کدوم زبان ها و تکنولوژی ها بیشتر بوده اون هایی که اوپن سورس بودن و خود مردم توسعش دادن نه یه شرکت که محدود میشه به چند هزار نفر .

۲۴ فروردین، ۱۳۹۹

۸ ماه پیش ١۰۰+ امتیاز
@amin به گفتگوی آموزش زبان انگلیسی؟ جواب داد.

@mobinroshnas

پیشنهاد میکنم آموزش های خانم پریا اخواص رو در یوتوب دنبال کنید بسیار عالی و مسلط تدریس میکنن بدون هیچ چشم داشتنی قطعاٌ به دردتون خواهد خورد.